Poniedziałek, 16 września 2019
Nie każdy podręcznik jest bezpłatny
W tym roku tzw. dotacja podręcznikowa wyniesie maksymalnie 286 mln zł, a w przyszłym 393 mln zł. Przed rokiem była wyższa i wynosiła 404 mln zł. Jednak – jak poinformowała „Rzeczpospolita” z 13 września – pomimo funkcjonowania systemu bezpłatnych podręczników nie na wszystkie książki w tym roku wystarcza rządowa dotacja. Brakuje pieniędzy na niektóre ćwiczenia i muszą za nie zapłacić rodzice. Cytowany przez „Rzeczpospolitą” Marek Pleśniar, dyrektor biura Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty, stwierdził, że „dotacji na ćwiczenia, która dla starszych klas szkoły podstawowej wynosi 25 …
Wyświetlono 25% materiału - 86 słów. Całość materiału zawiera 344 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się