Piątek, 8 listopada 2019
Właściciel sieci drogerii: "Muszę coś zrobić"

Dirk Rossmann, szef sieci drogerii Rossmann, chce zrobić więcej dla klimatu. Dlatego rozdał 25 tys. książek amerykańskiego pisarza Jonathana Safrana Foera „Jesteśmy klimatem!” opublikowaną w Niemczech nakładem wydawnictwa Kiepenheuer & Witsch.

Wcześniej 2000 egzemplarzy rozesłał do wszystkich członków Bundestagu i zarządów niemieckich firm DAX. „Po przeczytaniu tej książki zdałem sobie sprawę, że muszę coś zrobić, że muszę stać się bardziej aktywny” – powiedział założyciel sieci drogerii Rossmann.

O akcji poinformował w trakcie wieczornego telewizyjnego talk-show „Maischberger”. Zachęcał widzów do wejścia na stronę internetową drogerii i zamawiania książki – pod warunkiem, że po przeczytaniu porozmawiają o jej treści z innymi. Spotkało się to z tak dużym zainteresowaniem, że strona się zawiesiła i pojawił się „Błąd 404″. W ciągu kilku godzin rozeszło się 25 tys. książek, a akcja zakończyła się tej samej nocy.

W Polsce dotychczas ukazało się kilka książek autorstwa Jonathana Safrana Foera, w tym “Zjadanie zwierząt” (tłum. Dominika Dymińska, Krytyka Polityczna), “Wszystko jest iluminacją” (tłum. Michał Kłobukowski, W.A.B.) czy “Strasznie głośno, niesamowicie blisko” (tłum. Zbigniew Batko, W.A.B.).

Autor: ET
Źródło: fot. Kiepenheuer & Witsch