Poniedziałek, 24 stycznia 2000
Rozmowa z Dariuszem Stachowiakiem, prezesem zarządu spółki Światowid S.A. oraz Krzysztofem Chudkiem, dyrektorem ds. inwestycji kapitałowych w Pioneer Investment Poland. - 1 lutego stanie się faktem to, na co czekają wydawcy i księgarze od wielu miesięcy. Dojdzie do inwestycji bezpośredniej funduszu Pioneer w spółkę Światowid, która przejmuje aktywa, pasywa i zobowiązania działającej od 1990 roku sieci sprzedaży hurtowej książek Współczesny Światowid. Jaką kwotę inwestuje Pioneer? K.Ch. - 2 miliony dolarów. Część tej kwoty zostanie przeznaczona na spłatę zobowiązań Współczesnego Światowida wobec dostawców, a pozostała część na inwestycje. Aby zrealizować całość planów inwestycyjnych zwróciliśmy się do wydawców z prośbą o redukcję części zobowiązań spółki. - Jak ta propozycja została przyjęta? D.S. - Ze zrozumieniem. Oczywiście, nikt się nie ucieszył, ale prawie sto procent dostawców, z którymi dotąd rozmawialiśmy zgodziło się na redukcję zadłużenia. Lista naszych dostawców to około 850 wydawnictw. Sprzedaż książek około 140 z nich stanowiła ok. 80 proc. obrotów Współczesnego Światowida. Od nich rozpoczęliśmy rozmowy. Reakcje były pozytywne, bowiem wydawcy wiedzą, że inwestycja Pioneera może oznaczać nową jakość na rynku. Wiedzą, że jest to swego rodzaju inwestycja w przyszłość, że z dalszym rozwojem Światowida może łączyć się ogólna poprawa sytuacji na rynku. Rozmowy z pozostałymi wydawcami nadal trwają. - Jak …
Wyświetlono 25% materiału - 201 słów. Całość materiału zawiera 806 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się