środa, 21 lutego 2024

Peruwiański pisarz Santiago Roncagliolo, autor „Nocy szpilek” (ArtRage) na początku marca będzie gościł w trzech polskich miastach – Warszawie, Krakowie i Gdańsku:

4 marca w Warszawie w Instytucie Cervantesa przy ul. Nowogrodzkiej 22 o godz. 18. Prowadzenie: Piotr Kofta

5 marca w Warszawie w Najlepszej Księgarni przy ul. Augusta Cieszkowskiego 1/3/147-148 o godz. 19. prowadzenie: Mariusz Czubaj

6 marca w Krakowie w Instytucie Cervantesa przy ul. Kanoniczej 12 o godzinie 18. Prowadzenie: Szymon Kloska

7 marca w Gdańsku w Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Targ Rakowy 11 o godz. 18. Prowadzenie: Alek Hudzik

Wstęp wolny.

„Noc szpilek” to thriller obyczajowy, który w krótkim czasie zyskał rzesze polskich fanów. Wśród nich znajduje się Wojciech Chmielarz, który napisał: „Dorastanie i śmierć dziwnie są splątane w tej książce. Bo to fascynująca i straszna opowieść o przyjaźni, błędach i miłości. Niby dzieje się w konkretnym czasie i konkretnym miejscu, ale jest boleśnie uniwersalna. Bo każdy z nas kiedyś dorastał i stracił swoją niewinność”.

 Książka opowiada o czterech kumplach ze szkoły prowadzonej przez jezuitów, Peru lat 90. i o tym, jak łatwo przekroczyć granicę, zza której nie ma już odwrotu. Beto, Moco, Carlos i Manu wracają do historii, która związała ich ze sobą na zawsze i miała na zawsze rozdzielić. Gdy wylądowali na celowniku nauczycielki, panny Pringlin, postanowili jej odpłacić pięknym za nadobne, a przy okazji pokazać rówieśnikom, że nie są klasowymi ofermami. Co naprawdę wydarzyło się tamtej nocy, gdy zbuntowali się przeciwko całemu światu?

 

 

 

 

 

 

 

 

Podaj dalej