środa, 21 lutego 2024
Początek cyklu wielkich imprez targowych

W dniach 8-10 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej 14 odbędą się Poznańskie Targi Książki. Będzie to inauguracja cyklu dużych imprez targowych, który będzie trwać do grudnia – do Wrocławskich Targów Dobrych Książek.

Uroczyste otwarcie Poznańskich Targów Książki odbędzie się w piątek 8 marca o godz. 14. na scenie w pawilonie 7A. Targi będą czynne w piątek 8 marca w godz. 10.-18., w sobotę w godz. 9.-18. oraz w niedzielę w godz. 9.-16.

„Przez 3 dni w jednym miejscu znajdziesz cały przekrój wydawców – zarówno największych i znanych, jak i niszowych, publikujących ambitne książki autorów z Polski i zagranicy. A gdy już kupisz nową książkę, zapraszamy na serię spotkań z pisarzami. Poznańskie Targi Książki to również wystawy ilustracji, Strefa Komiksu, Strefa Scrabble, warsztaty dla dzieci i dorosłych, giełda winyli”, zachęcają organizatorzy poznańskiego spotkania. Zapowiedziano też Giełdę Winyli, gdzie będzie dostępna oferta 10 tys. płyt winylowych przygotowanych przez wystawców z Polski i zagranicy. Będzie też Strefa Bookmediów z udziałem przedstawicieli wydawnictw, autorów, zarówno doświadczonych, jak i debiutujących oraz znane twarze mediów społecznościowych. Organizatorzy zapewniają również, że podczas Targów nie zabraknie także atrakcji dla całych rodzin. W pawilonie 7. przygotowano dla młodszych miłośników książek Strefę Rodzinnego Czytania i wiele innych atrakcji.

Jak czytamy w otrzymanym komunikacie, „Poznańskie Targi Książki to projekt mający na celu promocję czytelnictwa wśród przedstawicieli różnych grup wiekowych poprzez prezentację nowości ze świata literatury, a także umożliwienie szerokiej publiczności spotkań z autorami. Skierowany jest do miłośników książek oraz łowców autograf ów i nowości wydawniczych. Ważnym jego elementem są konferencje, panele i warsztaty adresowane nie tylko do dzieci, ale także do młodzieży i dorosłych. Poznańskie Targi Książki to także liczne spotkania z artystami – zarówno pisarzami, jak i ilustratorami. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko Wielkopolan, ale również mieszkańców innych regionów Polski. Tylko w zeszłym roku odwiedziło nas ponad 70 tys. miłośników literatury”.

Wśród autorów, którzy potwierdzili już udział w Poznańskich Targach Książki, są: Åsa Lind, Katarzyna Bonda, Marta Łabęcka, Anna Bikont, Marcel Moss, Katarzyna Ryrych, Marcin Mortka oraz Katarzyna Barlińska vel. P.S. Herytiera.

Podsumowanie zeszłorocznej edycji:

Frekwencyjny sukces Poznańskich Targów Książki

Równolegle odbędą się Targi Edukacyjne, wydarzenie organizowane z myślą o uczniach, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi kształcenia, podczas którego swoją ofertę zaprezentują placówki oświatowe z Wielkopolski, a także uczelnie wyższe z kraju i zagranicy. Ich otwarcie odbędzie się w piątek 8 marca o godz. 12. w Sali 1.G w Poznań Congress Center.

Biblioteka Analiz, Magazyn Literacki KSIĄŻKI oraz rynek-ksiazki.pl są wśród patronów medialnych Poznańskich Targów Książki.

 

Podaj dalej
Autor: (fran)