Poniedziałek, 23 grudnia 2002
Felieton o targach (niekoniecznie książki) Przeczytałem niedawno artykuł o targach polskiej nieudolności, gdzie autor opisuje jak można łatwo i przyjemnie przetracić 300 tys. dolarów na rzekomym uczestnictwie w targach promujących polskie osiągnięcia przemysłowe. Treść artykułu powinna zbulwersować przeciętnego zjadacza chleba oraz wywołać, co najmniej, reperkusje dyscyplinarne wobec osób odpowiedzialnych za jawne marnotrawienia państwowych pieniędzy. Jeśli chodzi o tę pierwszą kwestię, to jestem pewien, że cel zostanie osiągnięty. Przeciętny Kowalski zaklnie szpetnie i może nawet zaciśnie pięści po zaznajomieniu się ze szczegółami wycieczki do Pekinu, ale obawiam się, że nie dojdzie do jakiś negatywnych działań wobec touroperatorów wystawy w stolicy Chin. O to jestem jakoś dziwnie spokojny. Nie po raz pierwszy nasi organizatorzy targowych imprez zagranicznych popisują się żenującą nieudolnością i, jak to się kolokwialnie określa, "dają plamę". Mówię o tym jako były szef Krajowych i Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, który przez prawie 5 lat obracał się w środowisku organizatorów targów i po szumnym rozstaniu się z rodzimą firmą (wybrano zasadę TKM) dalej próbował walczyć o europejski poziom wystawienniczy polskich imprez targowych. W latach mojej "donkiszoterii" można było spotkać słowniki polsko-rosyjskie na stoiskach polskich w szwedzkim Goeteborgu, czy też podziwiać bezradność naszych wystawców na Salonie Książki w Genewie, gdzie nikt z "naszych" uprzednio nie sprawdził, że tamże, książki są nie tylko wystawiane na pokaz, ale …
Wyświetlono 25% materiału - 215 słów. Całość materiału zawiera 863 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się