Czwartek, 1 grudnia 2022
Dzięki transakcji jest największym wydawcą czasopism dla dzieci

30 listopada Story House Egmont dokonał zakupu aktywów w postaci praw do czasopism dziecięcych od Media Service Zawada. W efekcie będzie teraz polskim wydawcą czasopism „Świnka Peppa”, „Scooby Doo”, „Cartoon Network”, „LOL”, „MiniMini+”, „Cry Babies” oraz „Dino Ranch”.

Dzięki tej transakcji Story House Egmont Polska staje się największym wydawcą czasopism dla dzieci w Polsce, a przy tym będzie nadal rozwijać swój udział w rynku publikacji komiksowych oraz bogate portfolio gier planszowych.

– Dzięki nabyciu praw od Media Service Zawada, w ramach naszej ogólnej strategii, wzmacniamy działalność związaną z czasopismami dla dzieci w Polsce. Story House Egmont wydaje czasopisma dla dzieci w 25 krajach Europy, a naszą wizją jest współpraca z wiodącymi na rynku markami i rozwijanie działalności związanej z tworzeniem contentu – powiedziała Marika Bark, Business Area Director Kids w Story House Egmont.

Story House Egmont zajmuje wiodącą pozycję na rynku czasopism dla dzieci w Europie Środkowej i Wschodniej, Wielkiej Brytanii i Skandynawii, a także jest strategicznym partnerem w pozyskiwaniu młodych odbiorców i tworzeniu contentu. Skupia się na pozyskiwaniu i zdobyciu przywiązania młodych czytelników do popularnych marek znanych światowych firm. Story House Egmont – część grupy medialnej Egmont – prowadzi działalność w trzech obszarach biznesowych, wydawnictwach multimedialnych, e-commerce i agencjach cyfrowych, z łącznymi przychodami w wysokości 851 mln euro w 2021 roku.

– Większość tytułów, które w tej chwili przejmujemy w Polsce, jest już wydawana przez Story House Egmont w innych krajach Europy. Licencjodawcy zaangażowani w transakcję, którą dziś ogłaszamy, to: Hasbro, MGA, Warner Bros., Boat Rocker Media, Plus Licens i Canal+. Te silne firmy stoją za popularnymi markami, z którymi ściśle i długoterminowo współpracujemy. Cieszę się, że dzięki tej umowie będziemy mogli tworzyć jeszcze więcej wspaniałych i wciągających historii – powiedziała Marika Bark.

Jak poinformowano, Media Service Zawada wesprze Story House Egmont w okresie przejściowym usługami związanymi z wydawaniem tych czasopism.

“Media Service Zawada utrzymuje miejsce w czołówce polskich wydawców i pozostanie silnym graczem na rynku wydawniczym książek dla dzieci, z wieloma znanymi markami w swoim portfolio” – czytamy w komunikacie.

– Bardzo się cieszę, że udało nam się wypracować porozumienie, które otwiera przed każdą ze stron nowe możliwości rozwoju w obranych przez nie kierunkach. Jestem dumny z dynamicznego rozwoju naszej firmy na rynku książki dziecięcej i jestem przekonany, że dzięki tej transakcji od przyszłego roku będziemy mogli w pełni skoncentrować się zarówno strategicznie, jak i operacyjnie, na tym segmencie rynku, co pozwoli nam jeszcze bardziej wzmocnić naszą silną pozycję zbudowaną przez ostatnie lata i ułatwi dalszą ekspansję – komentuje Zdzisław Zawada, prezes Media Service Zawada.

Podaj dalej
Autor: W