Czwartek, 12 marca 2020

Jak już informowaliśmy, ze względu na epidemię koronawirusa organizatorzy 57. Targów Książki dla Dzieci w Bolonii zdecydowali się przełożyć termin imprezy na 4-7 maja 2020 r.

11 marca Elena Pasoli, która kieruje targami, powiadomiła media, że mimo zmiany terminu ​​targi w tym roku zostają odwołane: „Niestety rozprzestrzenienie się epidemii koronawirusa zarówno we Włoszech, jak i na świecie, zniszczyło wszelkie nadzieje na zorganizowanie targów nawet w niedawno ogłoszonym terminie. Podjęliśmy decyzję, aby nie czekać dłużej i działać teraz, by umożliwić wszystkim oczekiwanym społecznościom zawodowym – wydawcom, autorom, ilustratorom, projektantom, twórcom treści cyfrowych, agentom, licencjodawcom i licencjobiorcom – zmianę swoich planów”.

„W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z prawdziwą sytuacją kryzysową – powiedział Antonio Bruzzone, dyrektor generalny Bologna Fiere – która dotyczy nie tylko naszego kraju, ale niestety ma wymiar międzynarodowy. Konieczność ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa spowodowała wprowadzenie ścisłych ograniczeń w podróżach między krajami, co ma znaczący wpływ na wszystkie formy działalności gospodarczej”.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Publishing Perspectives