Piątek, 7 listopada 2008


Top Mark Centre s.c. Tmc Art. s.c. (Taschen)

05-090 Raszyn, ul. Jaworskiego 7

tel./fax (022) 735 70 55, 720 27 13

http://www.tmc.com.pl, e-mail tmc@tmc.com.pl

Firmy Top Mark Centre i TMC Art istnieją na rynku od 1992 roku. Są spółkami cywilnymi. Zajmują się importem i dystrybucją wydawnictw obcojęzycznych. Ich partnerami handlowymi są wiodące zagraniczne wydawnictwa m.in.: teNeues, daab, Thames & Hudson, Phaidon Press, Loft Publications, Beta-Plus, HarperCollins, Random House, Penguin, Wordsworth.

TMC Art jest wyłącznym przedstawicielem wydawnictwa Taschen na Polskę. W jego ofercie znajdują się bogato ilustrowane albumy z dziedziny sztuki, mody, fotografii, aranżacji wnętrz, erotyki oraz filmu. Firma TMC Art wydaje także we współpracy z Taschenem polskojęzyczne edycje wybranych tytułów.

Top Mark Centre poza wydawnictwami albumowymi importuje również specjalistyczne książki z zakresu medycyny, poradniki, słowniki, kalendarze oraz notesy. W dziedzinie literatury proponuje szeroki wybór książek z klasyki światowej, najnowsze pozycje z list bestsellerów oraz książki dla dzieci i młodzieży. W 2007 roku firma zainicjowała wydawanie polskojęzycznych tytułów z dziedziny architektury i sztuki.

Firmy Top Mark Centre i TMC Art współpracują z wieloma hurtowniami i księgarniami w Polsce, prowadzą także sprzedaż detaliczną za pośrednictwem Internetu oraz otwartej w 2001 roku księgarni „Jak wam się podoba”, mieszczącej się w Warszawie przy ul. Emilii Plater 4. Całość oferty liczy ok. 50 tys. tytułów, a łączna powierzchnia sprzedaży detalicznej to 100 mkw. Firmy zatrudniają 15 pracowników.