Piątek, 12 kwietnia 2024

Marcin Pełka powraca, a wraz z nim ulubiony bohater otuliny Wielkiego Boru! Ten zbiór dwudziestu szalonych historii z krainy magii, mchu oraz roztoczy rozbawi Cię do łez i pokrzepi słusznymi porcjami najprzeróżniejszych napitków.

 „Na chwiejnych nogach” to trzecia część przygód uwielbianego przez czytelników, upadłego rycerza, Ulricha von Bauma! Pogromca żyłaka i właściciel niesfornej grzywki w typowy dla siebie sposób popada w tarapaty, z których wychodzi zwycięsko tylko dzięki szczęściu, przypadkowi oraz… niewybrednym trunkom.

Tym razem rycerz musi powstrzymać krucjatę wściekłego hrabiego Leibnitza, uratować karczmę przed najazdem łupacza, a także uwolnić się z jaskini i przy okazji nie dać się zabić strzydze – a to wszystko na chwiejnych nogach! Czy mu się powiedzie?

Pijący właśnie rycerz się zakrztusił. Rozkasłał się, pochylił mocno do przodu, a z wytrzeszczonych oczu pociekły mu łzy.
– Uch! – wysapał, kiedy mógł wreszcie złapać powietrze. – Przez ciebie gorzałka się marnuje!
Adresat pretensji jedynie wzruszył ramionami. Po części dlatego, że wykasłana w ognisko ilość trunku była znikoma, a poza tym pędzonego na czerwonych owocach bimbru miał całkiem spory zapas, bo akurat tego roku jarzębina obrodziła wyjątkowo obficie. Nie odpowiedział na skargę kompana, tylko smętnie zwiesił głowę i bezwiednie gładził flaszkę chudymi palcami. Ulrich zaś dokończył przerwaną niespodziewanie czynność. Spojrzał na przyjaciela i widząc, że ten nie zamierza zakłócać ciszy, przyssał się do bukłaka na dłuższy moment.

Jak szczęście i przypadek pomogą Ulrichowi wybrnąć z kolejnych tarapatów? Dowiedz się, czytając książkę Marcina Pełki!

 Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://www.taniaksiazka.pl/na-chwiejnych-nogach-marcin-pelka-p-1986821.html

 

 

Podaj dalej
Autor: Novae Res