Czwartek, 7 sierpnia 2003
Do czego zmierza strategia Grupy Matras... 29 lipca 2003 roku o godz. 12.00, tradycyjnie już w samo południe w siedzibie ZHiU we Wrocławiu, przy ul. Odrzańskiej 11/12 zgromadzili się na Walnym Zebraniu księgarze z Dolnego Śląska i Śląska Opolskiego. Już trzy tygodnie temu ustalono priorytetowe zadania dla Dolnośląskiej Izby Księgarzy; pierwsze to sprawa uregulowania sytuacji sprzedaży podręczników szkolnych, druga to analiza polityki sieci księgarskich wobec księgarni indywidualnych prowadząca w prostej linii do ich przejęcia. Celuje w tym sieć księgarska Grupy Matras, za małe pieniądze i z pominięciem prawa upadłościowego przejmuje księgarnie, według recepty: zadłuż się u nas, a my cię uratujemy przejmując twój lokal i wyposażenie, co zakrawa po prostu na szantaż. Sprowadza się to do tego, iż proponuje księgarniom bardzo dogodne warunki konsygnacyjne, a w chwili postępującego zadłużenia, gdy zainwestują oni pieniądze, dostają wbrew wcześniejszym ustaleniom noty odsetkowe zdarza się, że do trzech lat wstecz. Gdy nie są w stanie spełnić warunków Matrasa, nieodłącznie pojawia się propozycja przejścia pod "skrzydła" sieci Matras... Nie od dzisiaj wiadomo do czego zmierza strategia Grupy Matras. Korzystając z uprzywilejowanej pozycji na rynku względem wydawców prowadzą bezwzględną politykę ekspansji całkowicie z pomięciem realiów i wyniku ekonomicznego. Wystarczy spojrzeć na czynsze jakie płacą za lokale otwarte w centrach małych i średnich miast; tu kwotowo przekraczają one brutto 12 - 14 tys. złotych. Wliczając w to remont lokalu, średnio ok. 100 tys. złotych, okazuje się, …
Wyświetlono 25% materiału - 229 słów. Całość materiału zawiera 916 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się