Poniedziałek, 12 lutego 2024

Na warszawskiej Pradze przy ul. Kłopotowskiego 4 otworzyła się białoruska księgarnia Knihauka.

To projekt wydawcy Andreja Januszkiewicza.

W maju 2022 otworzył pierwszą księgarnię w Mińsku na Białorusi, która działała… około siedem godzin, dopóki nie wkroczyli do niej funkcjonariusze.

Warszawska księgarnia zajmuje 15 mkw. Przestrzeń jest wynajmowana po cenie komercyjnej, bez żadnych zniżek.

“Mam wielką nadzieję, że to miejsce stanie się swego rodzaju magnesem dla tych, którzy interesują się i białoruską kulturą i białoruskimi książkami i cenią je. Zrobimy wszystko, aby tak się stało. A kiedy mówię ‘wszystko’, dla mnie oznacza to przede wszystkim publikację nowych interesujących książek. To jest nasz kapitał” – mówi Andrej Januszkiewicz.

Jak zapowiada: “Będziemy starali się kupować i sprzedawać książki innych białoruskich wydawców. Współpracujemy bardzo blisko z tak ważnymi wydawnictwami jak Vesna i Pflaumbaum, ale chętnie zobaczymy w Knihauce również innych graczy naszego rynku wydawniczego – Gutenberg Publisher, Skaryna Press, Kamunikat i inne. Chcemy stworzyć centrum przyciągania białoruskich książek”.

Od 2014 roku wydawnictwo Januszkiewicz wydało około 250 książek, obecnie w katalogu wydawnictwa znajduje się 50 pozycji (wliczając książki wydane przez Vesnę i Pflaumbaum). Jak mówi Januszkiewicz, że na razie wszystkie książki zmieszczą się na półkach warszawskiej Knihauki.

Pełen artykuł o księgarni Knihauka dostępny jest TUTAJ

 

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: belsat.eu