Piątek, 12 kwietnia 2024

Dni Fantastyki – festiwal, który co roku przyciąga do Wrocławia tłumy z całej Polski, odbędzie się w tym roku w dniach od 20 do 25 sierpnia. Ale nie jak zwykle w zamku w Leśnicy i jego okolicy, ale w nowej lokalizacji – na terenie Łukasiewicz – PORT (Kampus Pracze, ul. Stabłowicka 147), tuż obok dworca PKP Wrocław – Pracze Odrzańskie.

Zmiana lokalizacji festiwalu jest podyktowana planowanym remontem jego dotychczasowej siedziby – Ośrodka Postaw Twórczych Zamek w Leśnicy.

Program wydarzenia obejmuje liczne konkursy, prelekcje, panele dyskusyjne, spotkania z autorami (książek, ale i youtuberami), pokazy (np. średniowiecznych walk), a także degustacje dawnych potraw. Przyjadą też food trucki.

Festiwal Dni Fantastyki odbędzie się we Wrocławiu w tym roku po raz 19. W ubiegłym roku festiwal zgromadził 11 tys. osób.

Organizatorami wydarzenia są Ośrodek Postaw Twórczych Zamek, Stowarzyszenie Gildia Organizatorów, Miejska Biblioteka Publiczna im. T. Różewicza we Wrocławiu oraz – w roli gospodarza edycji 2024 – Łukasiewicz – PORT.

Szczegółowy program, bilety i inne informacje TUTAJ

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Wroclaw.pl