Wtorek, 23 listopada 2004
Przez pryzmat Biblioteki Analiz WSiP i książka edukacyjna na łamach prasy "Nasz Rynek Kapitałowy" w numerze z 1 listopada poświęcił mnóstwo uwagi WSIP i rynkowi książki. Objętość trzech tekstów trzech różnych autorów - wywiadu z Janem Rurańskim i Jarosławem Kusto, artykułu "Rynek wydawniczy w Polsce. Początek selektywnych wzrostów" oraz artykułu "Prezentacja. WSiP S.A. na rynku publicznym" - można porównać do pełnych 11 stron Biblioteki Analiz. I nie da się ukryć, że większość cytowanych informacji zaczerpnięto z naszych publikacji, jak to często bywa bez pytania o zgodę. Poniżej zamieszczamy wybrane fragmenty zamieszczonych artykułów. *** W wywiadzie "Po monopolu ani śladu..." czytamy m.in. (wybraliśmy tylko fragmenty wypowiedzi): Jan Rurański: - Moim zdaniem prywatyzacji WSiP towarzyszą typowe rozgrywki polityczne, a hasło "wychowanie następnych pokoleń" jest nośne politycznie. Tylko że WSiP z udziałem 30 proc. w rynku podręczników o niczym nie decyduje. W przedsiębiorstwach państwowych obowiązują bardzo skomplikowane i uciążliwe procedury. A przecież konsolidacja na rynku wydawców podręczników jest nieuchronna. Kiedyś nawet mówiono, że jesteśmy "kurą znoszącą złote jaja". To prawda. Ale to wszystko łatwo roztrwonić. Podawaliśmy już, że jesteśmy zainteresowani zakupem wydawnictwa NTK. To byłaby dość duża inwestycja, niemożliwa do przeprowadzenia na polskim rynku. Spotkalibyśmy się ze sprzeciwem UOKiK. Drugim sposobem jest budowanie łańcucha wartości dodanej: od wytwórcy podręczników, jakim jest WSiP, poprzez posiadanie hurtowni, aż do sieci detalicznej. Jarosław Kusto: - W firmie prywatnej możliwe jest wchodzenie w pozasądowe postępowanie układowe, np. zawieranie ugody o umorzenie części długu jakiemuś małemu odbiorcy. (...) W klasach 1-3 szkoły podstawowej mamy ok. 50 proc. udziału; jeśli utrzymamy ten poziom, będziemy co roku sprzedawać w tym segmencie ok. 600 tys. egzemplarzy podręczników, bo tam odkup jest niewielki. W zerówce wstępne szacunki mówią, że powinien on wynieść ok. …
Wyświetlono 25% materiału - 281 słów. Całość materiału zawiera 1125 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się