Wtorek, 25 listopada 2008
Po raz trzynasty przyznano Nagrodę im. Jerzego Skowronka
Jury, które tworzą przyjaciele i uczniowie prof. Jerzego Skowronka, wybitnego historyka, zdecydowało o przyznaniu dwóch równorzędnych Nagród za rok 2008. Uhonorowano Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita i Akademię Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora za pracę Andrzeja Nieuważnego, Krzysztofa Ostrowskiego, Tomasza Stępnia i Lecha Majewskiego „200 dni Napoleona. Od Pułtuska do Tylży 1806-1807” oraz Wydawnictwo Littera za publikację Władysława Zajewskiego  „Polska Belgia Europa. Wiek XIX”. Wyróżnienie otrzymało Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego za publikację Marcina Wodzińskiego „Władze Królestwa Polskiego wobec chasydyzmu. Z dziejów stosunków politycznych”. Nagroda im. Jerzego Skowronka została ustanowiona w 1996 roku. Po tragicznej śmierci wybitnego historyka, który zginął w wypadku samochodowym we Francji w lipcu 1996 roku, grono jego przyjaciół i uczniów postanowiło uczcić jego pamięć …
Wyświetlono 25% materiału - 113 słów. Całość materiału zawiera 453 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się