Poniedziałek, 3 kwietnia 2023
Czytelnicy wsparli wydanie tomu poetyckiego

Dzięki wsparciu czytelników ukazał się właśnie tom poetycki zatytułowany „Zimno nadchodzi” autorstwa Cezarego Macieja Dąbrowskiego (LTW).

– Zbiór ten, prawda, że ubogi, moim przecież wglądem we własną twórczość musiał „otwierać” obraz pędzla Jacka Malczewskiego, jako że nie tylko mojemu sercu blisko do geniuszu młodopolskiej optyki… Zaś motywem przewodnim stała się strofa z wiersza poety Skamandra Jana Lechonia („Pytasz, co w moim życiu…”), która to przebiła, i przebija, to więcej niż pewne, wiele zatwardziałych serc. Taki był zaczyn tej książki, powstałej dla Was, moi Drodzy Czytelnicy – przekazał autor Bibliotece Analiz.

Jak informuje wydawca, na tom składają się nowe utwory autora „Pieśni polskich”, „Wierszy niepoprawnych”, „Zbioru nieaspirującego”, „Brudnopisu” i pozostałych z czternastu opublikowanych dotychczas książek, który zdążył już na stałe zagościć w sercach czytelników. Poeta dokonuje swoistej autogenezy, będącej też rodzajem podsumowania dotychczasowego dorobku, opiewającego na blisko półtora tysiąca samych tylko wierszy.

 

Podaj dalej
Autor: (fran)