środa, 17 kwietnia 2024
Typ ogłoszeniaDam pracę
KategoriaWydawnictwo książkowe
StanowiskoWydawca / Wydawczyni (Redakcja nauk społecznych i humanistycznych)
MiejsceWarszawa
Forma zatrudnieniaPełny etat
WyształcenieWyższe
AdresDaimlera 2
E-mailrekrutacja@pwn.pl

Twój zakres obowiązków

·       Kreowanie planu wydawniczego – od zgłoszenia propozycji projektu, znalezienia zespołu współpracującego (tłumaczy, recenzentów, redaktorów naukowych, konsultantów) po ocenę propozycji wydawniczych zgłaszanych do Wydawnictwa;

·       Koordynowanie procesu wydawniczego – negocjowanie i przygotowywanie umów, korespondencja z autorami, grafikami, agentami, firmami zewnętrznymi - w wyjątkowych sytuacjach mamy nadzieję na duże poczucie odpowiedzialności za powierzone projekty, refleks oraz kreatywność;

·       We współpracy z redaktorem prowadzącym i pionem produkcji opracowanie szczegółowych harmonogramów projektów wydawniczych i odpowiadanie za ich realizację od etapu inicjatywy wydawniczej po termin dostawy książki do magazynu;

·       Analiza rynku i trendów, opracowywanie założeń merytorycznych produktów pod kątem potrzeb i wartości dla odbiorców;

·       Tworzenie i redagowanie różnych form tekstów

·       Współpraca z partnerami, udział w ważnych dla rozwoju redakcji spotkaniach oraz targach książki i wydarzeniach związanych z literaturą;

Nasze wymagania

·       min. 2 lata pracy na podobnym stanowisku w branży wydawniczej,

·       doświadczenie w tworzeniu produktów wydawniczych lub multiformatowych – będzie Twoim dużym atutem!

·       rzetelna wiedza i wykształcenie kierunkowe: poszukujemy Wydawcy Redakcji Nauk Społecznych i Humanistycznych,

·       znajomość literatury naukowej, profesjonalnej, popularnonaukowej oraz trendów wydawniczych,

·       prawdziwa pasja do książek i poszerzania swojej wiedzy,

·       wyczucie estetyki,

·       doskonała znajomość polszczyzny i predyspozycje copywriterskie,

·       samodzielność w działaniu i realizacji celów,

·       doświadczenie w prowadzeniu projektów,

·       zdolności komunikacyjne,

·       otwartość na nowe wyzwania.

Mile widziane

·       znajomość języka niemieckiego potwierdzona certyfikatem

To oferujemy

·       umowę o pracę w firmie z pozycją lidera w swoim segmencie,

·       długofalową współpracę z możliwością realizowania interesujących projektów,

·       możliwość pracy hybrydowej,

·       dostęp do wiedzy i know-how oraz niezbędne narzędzia pracy,

TU APLIKUJ: LINK