Czwartek, 26 marca 2020

W ciągu kilku dni od jej wprowadzenia darmowej oferty Empik Premium skorzystało 300 tys. użytkowników – poinformowała w programie „Dzień Dobry TVN” we wtorek 24 marca – Mona Kinal, chief marketing officer Empiku.

Natomiast od 25 marca w bezpłatnym pakiecie dostępne są także lektury szkolne w formie e-booków i audiobooków.

Obecnie z poziomu aplikacji Empik Go wszyscy mogą uzyskać dostęp do ponad 90 proc. tytułów, znajdujących się na listach lektur obowiązkowych i uzupełniających dla klas szkoły podstawowej i liceum.

Darmowa dwumiesięczna aktywacja pakietu Empik Premium obejmuje m.in. bezpłatną dostawę zakupów ze sklepu Empik.com, specjalne oferty kulturalne (m.in. bilety w przedsprzedaży na koncerty oraz wydarzenia w Empik Bilety i Going), 20 proc. zniżki na bilety do kin Helios i pełną ofertę Empik Foto (plus 50 odbitek zdjęć premium za 1 grosz).

„Wobec braku dostępu do bibliotek i innych pomocy naukowych oraz konieczności realizacji programu nauczania na odległość, chcemy wesprzeć nauczycieli i młodzież, a w szczególności tegorocznych maturzystów oraz ósmoklasistów, którzy wkrótce przystąpią do najważniejszych egzaminów. Zależy nam, aby każdy uczeń miał pod ręką potrzebne w szkole lektury i mógł korzystać z nich bez ograniczeń. Stąd decyzja o włączeniu setek lektur do darmowego dwumiesięcznego pakietu Empik Premium. Warto podkreślić, że kategoria »literatura dla dzieci« stanowi obecnie drugi najpopularniejszy segment książek wybieranych w naszej aplikacji, dlatego wiemy, że taka forma czytania i słuchania książek nie jest obca młodemu pokoleniu czytelników – deklaruje z kolei Kuba Piotrkowicz, menedżer Empik Go.