Czwartek, 1 listopada 2001
"Informacja to potęga", "Informacja źródłem sukcesu", "Doceń siłę informacji" itd. Takie i inne hasła atakują nas z każdej strony przekonując, że bez stosownej wiedzy w żadnej sferze działalności sukcesu nie odniesiemy. To oczywiste. Tymczasem rynek książki w nowej rzeczywistości nie wypracował na swoje potrzeby, a także potrzeby czytelników, sensownego systemu informacji o książce. Jest to pięta achillesowa branży. Przypuszczam, że dziś wielu miłośników książek przechodzi przez piekło poszukiwania jakiejś szczególnie ważnej publikacji i trafia na rozkładających bezradnie ręce księgarzy oraz bibliotekarzy nie mających pojęcia o pożądanej książce. GDZIE SZUKAĆ? Transformacja ustrojowa spowodowała załamanie się systemu informacyjnobibliograficznego funkcjonującego przy "Składnicy Księgarskiej", dostarczającego pełnego materiału o książkach dostępnych w sprzedaży, zarówno księgarzom, jak i wielu innym osobom i instytucjom interesującym się ofertą wydawniczą. Pozbawiona pełnej informacji została także Biblioteka Narodowa, do której przestały napływać egzemplarze obowiązkowe, na bazie których przygotowywana jest bibliografia narodowa. Powstałe w 1993 roku Centrum Informacji o Książce zbierające informacje bezpośrednio z rynku, nie zdołało wówczas tej luki wypełnić. Mimo to zawsze informacji można było szukać w katalogach Biblioteki Narodowej oraz publikacjach Centrum Informacji o Książce, a w szczególności w "Polskiej Książce-Katalog Składowy". Jednak, przez wiele lat nowej rzeczywistości, najpewniejszą wiedzę o książkach zdobywało się na wszelkiego typu targach i kiermaszach, gdzie wydawnictwa rozprowadzały swoje katalogi, ulotki i inne materiały promocyjne. Pomocną rolę w upowszechnianiu książki odgrywają zawsze media …
Wyświetlono 25% materiału - 220 słów. Całość materiału zawiera 883 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się