środa, 22 marca 2023

17 maja na rynku pojawi się wywiad rzeka Aleksandra Kaczorowskiego z Aleksandrem Kwaśniewskim, prezydentem, który przeprowadził Polskę przez największe przełomy ostatnich 40 lat. Targi Książki i Mediów Vivelo będą okazją, by spotkać się z autorami, którzy 20 maja będą podpisywać książkę na PGE Narodowym.

 W książce „Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim” Aleksander Kwaśniewski po raz pierwszy tak otwarcie mówi o prezydenturze, rodzinie i samym sobie: Opowiada o początkach w polityce i o wstrząsającym wydarzeniu, przez które prawie wystąpił z PZPR.  Przybliża kulisy przemian po 1989 roku oraz wyjaśnia zawiłości przyjaźni łączącej go z Millerem, Oleksym i Michnikiem. Zdradza, jak to jest być jednocześnie prezydentem i ojcem nastolatki oraz jaki ma przepis na udane małżeństwo. Wspomina swoje rozmowy z Putinem o Ukrainie, a także dzieli się znaną dotąd nielicznym wiedzą, jak kształtował się obecny układ sił na polskiej i globalnej scenie politycznej. Gdy wybrano go w 1995 roku, Polska przecierała oczy ze zdumienia. Drugą kadencję kończył jako jeden z najbardziej cenionych polityków w kraju. W międzyczasie współtworzył Konstytucję oraz wprowadził Polskę do NATO i Unii Europejskiej. Dziś jest bardziej dyplomatą niż politykiem, co pozwala mu spojrzeć z dystansem i głębią nie tylko na własną drogę, ale też na zmiany, przez które przeszły zarówno Polska, jak i cały świat.

Autor Aleksander Kaczorowski to wielokrotnie nagradzany eseista i dziennikarz, autor m.in. biografii Oty Pavla, Bohumila Hrabala i Václava Havla. Redaktor naczelny wydawanego w Pradze kwartalnika „Aspen Review Central Europe”. W 2015 roku za książkę „Havel. Zemsta bezsilnych” otrzymał tytuł Ambasadora Nowej Europy. Był nominowany do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej oraz Nagrody Literackiej Nike.

Podpisanie książki, wydanej przez Znak Literanova, zaplanowano na największym stadionie w kraju. Tam bowiem, w dniach 18-21 maja, odbędzie się jedyne w swoim rodzaju spotkanie wielbicieli książki tradycyjnej z fanami nowymi technologii audio i video. Będzie to także unikalna okazja, aby poznać autorów najważniejszych pozycji książkowych w specjalnie stworzonej w tym celu strefie #spotkajautora.  Na Targach nie zabraknie osobowości z kraju i z zagranicy, jak również wielbicieli popkultury, influencerów, czy booktoketów, którzy, idąc z duchem czasu, planują relacjonować wydarzenie na bieżąco na swoich profilach.

Wizją organizatorów jest stworzenie pierwszego w Europie tak dużego wydarzenia gromadzącego wydawnictwa książkowe, media tradycyjne oraz internetowe – w wersji drukowanej, cyfrowej, on-line, audio i video. Program zapowiada się naprawdę imponująco i obfituje w wiele atrakcji, dlatego warto dokładnie zaplanować kulturalną podróż przez kilka targowych stref tematycznych: #lifestyle #booktok #gaming #audio #japonia #mamatatadziecko.

Wielkie święto książki to także niezliczona ilość wydarzeń dodatkowych: pokazów, warsztatów i paneli dyskusyjnych, które odbędą się pod hasłem #ŁączyNasKsiążka i pokażą nam książkę w znacznie szerszym kontekście: kultury, sztuki oraz nowych technologii. Dzięki temu mamy szansę także poszerzyć swoją percepcją; znaleźć nowe inspiracje oraz wspaniale spędzić czas z najbliższymi.

Więcej informacji: www.targivivelo.pl

 

 

 

 

 

 

Podaj dalej
Źródło: Time SA