Poniedziałek, 23 września 2019
Kompozycje o charakterze metafizycznym

Wydawnictwo Bosz informuje, że do sprzedaży trafił kolejny minialbum prezentujący jedną z dziedzin, którą zajmował się niezwykle utalentowany sanocki artysta, Zdzisław Beksiński. Na sześćdziesięciu czterech stronach albumu„Beksiński. Grafika” zaprezentowane zostały prace mistrza w wyborze dyrektora Muzeum Historycznego w Sanoku, Wiesława Banacha, przyjaciela Zdzisława Beksińskiego i znawcy jego twórczości. Autorem projektu graficznego jest prof. Władysław Pluta, tom zawiera 60 fotografii oraz teksty w języku polskim i angielskim.
Ze wstępu Wiesława Banacha: Przygodę z grafiką zaczął od monotypii. Jej specyfika polega na tym, że nigdy nie uzyska się identycznych odbitek, wyzbywając się więc swoich prac, artysta miał poczucie, że wyzbywa się ich na zawsze. (…) Wykorzystując fotografie własne lub innych, tworzył niezwykłe kompozycje, często pejzażowe, niejako wracając do okresu malarstwa fantastycznego i uwalniając ponownie swoją wyobraźnię. Powstało wówczas ponad tysiąc prac – często tych samych motywów w różnych wersjach. Oprócz eksperymentów z formą powstało także wiele kompozycji o charakterze metafizycznym, skupionych na efektach światła.
Więcej informacji: Aleksandra Fałkowska-Dziedzic, dyrektor ds. marketingu i promocji, Dział Marketingu, Wydawnictwo Bosz, e-mail marketing@bosz.com.pl, tel. 13 469 90 07, 725 251 500, Wydawnictwo Bosz Szymanik i wspólnicy , 38-722 Olszanica 311, Biura w Lesku: ul. Przemysłowa 14, 38-600 Lesko, www.bosz.com.pl

(fran)

Podaj dalej