Piątek, 29 marca 2024

12. edycja Big Book Festival odbędzie się w Warszawie w weekend 21-23 czerwca pod hasłem „Jesteśmy iluzją”.

Festiwal odbędzie się w dwóch centrach literackich w Warszawie – Big Book Cafe MDM (ul. Koszykowa 34/50) oraz Big Book Cafe (ul. J. Dąbrowskiego 81).

„Big Book Festival splata książki z najważniejszymi trendami, a polskich i zagranicznych twórców literatury – z artystami i ekspertami innych dziedzin. Od 12 lat bezpretensjonalnie i nowatorsko mierzy społeczny puls i pokazuje, jak głębokim i poruszającym doświadczeniem jest czytanie – odkrywanie siebie w słowach i losach innych osób” – czytamy w informacji.

„Od złudnych obietnic doskonałego życia, przez magnetyzujący teatr polityczny, po wirtualne fatamorgany wyłaniające się z mediów społecznościowych – jesteśmy dziś zanurzeni w fikcyjnych obrazach, relacjach i dezinformacji. Czy w tak iluzorycznych okolicznościach możliwe jest prawdziwe życie? I co by miało oznaczać? Przez rozmowy z osobami tworzącymi literaturę, debaty z autorytetami, aktorskie interpretacje współczesnych powieści, a także przez dowcip i żart Big Book Festival zaprasza do szczerości i odnajdowania siebie”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, wybrane wydarzenia będą transmitowane, inne zostaną zarejestrowane dla osób wpierających Fundację „Kultura nie boli” w Patronite.

Szczegóły programu już niedługo.

Link do wydarzenia na FB

Podaj dalej
Autor: ET