Poniedziałek, 23 grudnia 2002
Targi organizowane przez Ars Polonę dzielą tzw. "branżę" już od kilku lat. Postępująca polaryzacja stanowisk doprowadziła do tego, że odnośnie ostatniej, grudniowej imprezy można było mówić, co brzmi nielogicznie, o wielości biegunów. Zarówno przed imprezą, jak i po jej zakończeniu, w środowisku wydawców, jak i poza nim. Można było usłyszeć różne opinie: wyjątkowo, że KTK w grudniu były lepsze od Krakowa (większa sprzedaż, większe zainteresowanie na stoisku), zdecydowanie częściej, że KTK były nieporównywalnie gorsze (mniejsza sprzedaż, niższa ranga, mniej zwiedzających, słabsza oprawa, etc., chociaż w jednym przypadku usłyszałem, że KTK były znacznie gorsze od Krakowa pomimo, że - uwaga - sprzedaż książek w PKiN była większa). Można było też w obu powyższych przypadkach usłyszeć, że KTK są potrzebne - właśnie w grudniu i to jest świetny pomysł (np. możliwość ekspozycji całej, nieznanej czytelnikom oferty) oraz że absolutnie nie w grudniu (np. za późno, książki nawet jeśli zainteresują czytelników, to i tak nie zostaną na czas dostarczone do księgarń). Razem mamy cztery możliwości. Poza tym przysłuchując się dyskusjom ludzi z branży w mediach, w PKiN oraz prowadząc rozmowy w cztery oczy, można było dowiedzieć się, że impreza w grudniu to sukces, a także, że porażka. Co więcej - porażka z winy wydawców oraz porażka z winy Ars Polony. Na upartego można wykroić z tego 16 stanowisk. Pojawił się wyraz "bojkot", który nabrał własnego życia, a który był uznany przez wszystkie strony (w tym rzekomego autora pomysłu Rafała Grupińskiego, który zdecydowanie odcina się od podobnych sformułowań) - za nadużycie. No i jeszcze, że targi uderzają w księgarzy oraz, że jest to pogląd obłudny (to my wydawcy robimy księgarzom promocję, z której oni korzystają przez cały rok), ponadto, że wydawcy …
Wyświetlono 25% materiału - 277 słów. Całość materiału zawiera 1110 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się