Wtorek, 8 czerwca 2004
Książki dodatkiem do prasy Burza nie tylko u nas Przed kilku tygodniami w Chorwacji wybuchła podobna jak u nas burza wywołana decyzją wydawcy jednego z najbardziej popularnych dzienników "Jutarnji list" o wprowadzeniu taniej edycji książek dołączanej do gazety. Rynek chorwacki jest znacznie mniejszy od rynku polskiego, bo liczba ludności tego kraju wynosi około 4 mln mieszkańców. Książki wydawane w nakładach podobnych do naszych lub mniejszych osiągają ceny dwukrotnie (i więcej) wyższe niż w Polsce. "Jutarnji list" wprowadził do sprzedaży kioskowej tanią, a jednocześnie wysokonakładową kolekcję literatury klasycznej. Książki są dołączane raz w tygodniu - we wtorek - do wydania gazety, można je także zamawiać na kuponach drukowanych w "Jutarnji list", przyjmowane są również zamówienia telefoniczne i sms-owe. Cena książek - w twardej oprawie - jest jak na realia chorwackie rzeczywiście niska, gdyż wynosi 29 kuna za tom, co odpowiada kwocie 4 euro, czyli ok. 20 zł. Zapowiedziano ukazanie się 30 tytułów klasyki światowej XX wieku, w tym …
Wyświetlono 25% materiału - 157 słów. Całość materiału zawiera 630 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki