Czwartek, 26 stycznia 2023
Osiem nowości na początek roku

– Trudno uwierzyć, że już 2023… Pogoda na razie smętna, ale słońce coraz wcześniej wstaje – byle do wiosny! Te trudne miesiące początku roku rozświetla nam zawsze perspektywa nowego planu wydawniczego, nowych tytułów, nowych autorów i działań. A rok 2023 rozpoczynamy z przytupem! – zapewnia Katarzyna Domańska, kierowniczka Działu Promocji wydawnictwa Dwie Siostry.

Nowa część przygód korespondencyjnych przyjaciół spod bieguna

„Pozdrowienia z Uchatkowej Wyspy” Megumi Iwasy z ilustracjami Jörga Mühle to pełna humoru minipowieść o sile przyjaźni i przezwyciężaniu obaw. A także o tym, że praca listonosza bywa naprawdę wciągająca – w każdym tego słowa znaczeniu. To już trzecia część cyklu zapoczątkowanego przez książkę „Z pozdrowieniami, Żyrafa”, która stała się międzynarodowym bestsellerem, w Japonii jest lekturą szkolną, a w Niemczech została nagrodzona prestiżową Deutscher Jugendliteraturpreis. (premiera 15 lutego,wiek 5+)

 

Nowa ciałopozytywna książka autorek „Odpowiedz mi!”

W książce „Od stóp do głów. Ilustrowany elementarz ciała” Katharina von der Gathen i Anke Kuhl w przystępnych, krótkich hasłach zebrały podstawową wiedzę o ludzkiej anatomii i fizjologii, a także o zjawiskach społecznych i kulturowych związanych z ciałem. Obok informacji na temat płci, dojrzewania, niepełnosprawności istarości znalazło się tu omówienie takich zagadnień jak różnorodność, pewność siebie, względność ideałów urody czy prawo do stawiania granic. Ta książka to niosące pozytywny, wzmacniający przekaz kompendium wiedzy o ludzkim ciele! (premiera 15 lutego, wiek 8+)

 

Nowa powieść dla młodzieży

Poznajcie Honey. To nastolatka, która kupuje tort zamiast chleba, niespodziewanie dołącza do kursu chińskiego oraz nawiązuje dziwną znajomość, bo… nie potrafi nikomu odmówić. Jej specjalność to pakowanie się w najdziwniejsze sytuacje, a tak naprawdę, jak każda nastolatka, chce być po prostu „taka, jak wszyscy”. Już w lutym wciągająca opowieść o dojrzewaniu „Koń, koń, tygrys, tygrys” autorstwa duńskiej pisarki Mette Eike Neerlin. ( premiera 15 lutego, wiek 12+)

 

 

Nowa „polecona z zagranicy” książka obrazkowa o… krześle!

Dwaj przyjaciele przechadzają się po pustyni. A na pustyni, jak to na pustyni – nie ma zupełnie nic. Ale zaraz, chwileczkę! Tam w oddali widać jakąś niebieską kropkę. Czyżby to było…? Tak! Niebieskie krzesło. Co za szczęście! Dlaczego? Jak to, nie wiecie? Chyba nie jesteście jednymi z tych nudziarzy, którzy myślą, że krzesło służy do siedzenia? „Niebieskie krzesło” Claude’a Boujona to dowcipna książka obrazkowa o potędze wyobraźni, dzięki której nawet w najzwyklejszej rzeczy można dostrzec magię. (premiera 22 lutego, wiek 3+)

 

 

Nowy album w wielkoformatowej serii „W Muzeum” – tym razem zanurkujemy w głębinach oceanu!

Majestatyczny i dziwny; spokojny i groźny; przerażający i delikatny. Ocean! Pokochacie go po lekturze „Oceanarium” autorstwa Loveday Trinick z Narodowego Akwarium Morskiego w Anglii. Wraz z nią odwiedzicie Wyspy Galapagos, bajecznie kolorowe rafy koralowe, a nawet dno Rowu Mariańskiego! (premiera 1 marca, wiek 7+)

 

 

 

Nowy cykl dla maluchów autorki „Ulicy Czereśniowej”

„Gdzie jesteś, Karolku? / Dzień dobry, Karolku! / Dobranoc, Karolku!” Rotraut Susanne Berner to seria kartonikowych książeczek o króliczku Karolku dla najmłodszych czytelników. A w niej? Sympatyczni zwierzęcy bohaterowie, pogodne opowieści oraz urocze ilustracje zachęcające do wypatrywania i nazywania znanych dzieciom elementów z życia codziennego. (premiera 8 marca, wiek 2+)

 

 

Nowy tom „Mistrzów Ilustracji”

„Proszę słonia” – ponadczasowy hit Ludwika Jerzego Kerna, z ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego – to kolejny tom naszej bestsellerowej serii „Mistrzowie Ilustracji”. W wyniku zabawnego splotu wydarzeń, porcelanowy słoń… ożywa i rośnie! Szybko staje się największym białym słoniem świata – i największym przyjacielem Pinia! Razem nic im niestraszne: ani drogówka, ani złodzieje, ani nawet podstępny, bajecznie bogaty kolekcjoner osobliwości. (premiera 29 marca, wiek 5+)

 

 

Nowy przewodnik z cyklu „Świat dla Dociekliwych”: czas na Grecję!

Fanów serii „Świat dla Dociekliwych” ucieszy kolejna podróż – tym razem zabieramy Was na grecką przygodę z przewodnikiem „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych”. Dionisios Sturis, pisarz i reporter greckiego pochodzenia, pokaże, że jego ojczyzna to nie tylko zakurzony antyk, oliwki, feta i wakacje. Wejdziecie na górę bogów, poznacie najsławniejsze greczynki, odwiedzicie szkołę poławiaczy gąbek i wioskę, w której wciąż używa się pradawnego języka gwizdanego. A ilustratorki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Kreskę Dominiki Czerniak-Chojnackiej nietrudno rozpoznać! ( premiera 29 marca, wiek 8+).

Autor: (fran)
Źródło: Wydawnictwo Dwie Siostry