Wtorek, 10 grudnia 2002
Polemika Nawiązując do wywiadu przeprowadzonego przez Łukasza Gołębiewskiego z Prezesem PIK Andrzejem Nowakowskim, chciałbym zwrócić delikatnie uwagę na pewne nieścisłości, które wkradły się do wypowiedzi Pana Prezesa. Na pytanie "Czy statut daje członkom PIK możliwość odwołania prezesa na walnym zgromadzeniu sprawozdawczym?" pada odpowiedź: "Nie ma takiej możliwości. Przypomnę, że przed upływem kadencji nie można także odwołać członków Rady - ten problem wystąpił w styczniu tego roku, kiedy spotkaliśmy się na nieudanym nadzwyczajnym walnym" Otóż problemem na styczniowym walnym zebraniu był brak możliwości odwołania Rady jako całości - czyli wszystkich en bloc. Statut natomiast dopuszcza odwoływanie poszczególnych członków Rady. I tak art. 25 ust. j stwierdza, iż uchwały walnego zgromadzenia wymaga odwołanie członków organów Izby. Przypominam, że Prezes Izby, mimo, iż wybierany jest w odrębnym głosowaniu, jest członkiem Rady Izby i …
Wyświetlono 25% materiału - 130 słów. Całość materiału zawiera 520 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się