Czwartek, 21 października 2021
W ofercie publikacje Kultury Gniewu, Jaguara, W.A.B. i Grandy

Oferta Empik Go powiększyła się o komiksy w formie cyfrowej. Współpracę z marką podjęły: Kultura Gniewu, Jaguar,  W.A.B. i Granda.

Jak poinformowano, dzięki porozumieniu wydawnictw komiksowych użytkownicy będą mieli dostęp do kilkudziesięciu bestsellerowych historii obrazkowych. Wśród nich znalazły się m.in. tytuły Michała „Śledzia” Śledzińskiego, Tomasza Samojlika, graficzny wywiad z Pablopavo czy nowość dla dorosłych „Krótki spacer do hipokampu”.

Do końca roku w aplikacji Empik Go pojawi się około 100 komiksów.

– Cyfrowe wersje książek – e-booki i audiobooki – jeszcze nie tak dawno temu były ciekawostką interesującą garstkę osób. Dziś te formaty dynamicznie zyskują na popularności i dla części czytelników to już jedyna forma w jakiej obcują z literaturą. Mamy nadzieję, że podobnie będzie z cyfrowymi wersjami komiksów. Empik Go jako jedyna aplikacja subskrypcyjna oferuje dostęp do tego typu treści. Sam będąc zapalonym czytelnikiem komiksów nie zamierzam rezygnować z papierowych wydań, ale bardzo cieszę się na szeroką ofertę cyfrową, z której korzystać będę mógł w każdym miejscu – mówi Paweł Heba, Dyrektor Kreatywny Empik Go.

Kilkanaście lat temu zapanowała moda na webkomiksy, których celem było jednoczenie – na jednej platformie – twórców oraz ich fanów. Trend ten zmienił swój kierunek.

Jak z perspektywy twórcy na nowe zjawisko w świecie zapatrują się autorzy komiksowi opowiada Michał „Śledziu” Śledziński, jeden z najpopularniejszych rysowników w Polsce:

– Webkomiksy cały czas cieszą się popularnością, ale w dużej mierze przeniosły się na wyspecjalizowane platformy pozwalające ich twórcom zmonetynować popularność. Webkomiks to też rzecz specyficzna dla sieci właśnie – te komiksy mają trochę inną konstrukcję opowieści, inaczej wchodzą w relację z czytelnikami ze względu na naturę medium, w którym są publikowane. eKomiksy w subskrypcji wydają mi się natomiast dobrym sposobem na dotarcie do nowych czytelników dla komiksiarzy niezależnych, całej „zinowej” sceny, która wspaniale się rozwinęła w Polsce w ostatnich latach.

20 października w aplikacji pojawi się kilkanaście tytułów Kultury Gniewu, a w kolejnych tygodniach dodawane będą kolejne pozycje tego wydawnictwa. Wybrany katalog startowy to najchętniej kupowane komiksy z oferty Kultury Gniewu.

– Rynek w ciągu ostatnich lat tak urósł, że nie sposób kupować wszystkiego, choćby dlatego, że półki nie są tak cierpliwe. Internet natomiast jest. eKomiks to szansa, żeby nie rezygnować z czytania większej ilości komiksów, a jednocześnie kupować na papierze wybrane, ulubione rzeczy. Sam widzę, jak w ostatnich latach przechodzę z czytania książek na papierze właśnie na ebooki. I jednym z argumentów za jest mocno ograniczona przestrzeń domowa – mówi Szymon Holcman, współwłaściciel wydawnictwa Kultura Gniewu.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Empik