Czwartek, 16 marca 2023

Wydawnictwo Otwarte stworzyło nowy, w całości poświęcony książkom historycznym imprint, który startuje już 22 marca.

Jak informuje wydawca, w HI:STORY czytelnicy znajdą zarówno książki popularnonaukowe, prace uznanych historyków, jak i najbardziej wciągające powieści historyczne. Wszystkie pozycje mają się wyróżniać na rynku przystępnym językiem i atrakcyjnymi tematami.

 

Jak mówi Szymon Langowski, pomysłodawca i szef imprintu HI:STORY: „Każdego dnia historia dzieje się na naszych oczach. Każde wczoraj to już historia, każde dziś jutro się nią stanie. To historia pozwala lepiej zrozumieć współczesny świat i nadaje kontekst bieżącym wydarzeniom. To dzięki niej możemy spojrzeć na naszych przodków, a także poznać ludzi, którzy żyli dwieście czy dwa tysiące lat temu. Jednak aby to było możliwe, niezbędne jest odpowiednie podejście do historii – jej poznawanie powinno być przede wszystkim fascynujące. To jest właśnie nasz główny cel – pokazać, że czytanie o starożytnym Rzymie, średniowiecznych mnichach czy drugiej wojnie światowej może być rozrywką równie atrakcyjną jak oglądanie najlepszych seriali. A do tego wypełni nasze głowy tyloma ciekawostkami, że już nigdy nie zabraknie nam tematów do small talku w windzie”.

Jako pierwsza ukaże się książka „Jak zmieścić całą starożytność w jednej windzie” opowiadająca o archeologii i starożytnej Grecji.

Dzięki „Absurdalnym faktom z historii” czytelnicy poznają najbardziej ekstrawaganckich ludzi w dziejach i najdziwniejsze zwierzęta.

Kolejną książką będą „Mity o Hitlerze” – pozycja, która raz na zawsze zweryfikuje narosłe wokół przywódcy Trzeciej Rzeszy teorie. W drugiej połowie 2023 roku ukaże się seria powieści Bernarda Cornwella o poszukiwaniach Świętego Graala. Natomiast jesień upłynie pod znakiem bestsellerowej powieści Santiaga Posteguilla o Juliuszu Cezarze.

W HI:STORY pojawią się również książki najciekawszych polskich popularyzatorów historii.

HI:STORY to kolejny imprint Wydawnictwa Otwartego, które należy do grupy Znak i które jest zdobywcą Bestsellera Empiku 2022 za książkę „It Starts with Us” Colleen Hoover. Na rynku obecne są już dwa inne imprinty: specjalizujący się w literaturze młodzieżowej Moondrive oraz poświęcone literaturze faktu Szczeliny.

 

Autor: ET,fot. Julia Miksztal