Piątek, 29 marca 2024
Nowe usługi

InPost rośnie szybciej niż rynek. W 2024 roku spółka spodziewa się wzrostu liczby paczek w Polsce o kilkanaście procent – wskazuje „Rzeczpospolita”.

„Po pierwszych miesiącach tego roku widzimy, że rozpędzamy się szybciej, niż zakładaliśmy w budżecie. Nie wiemy, co przyniesie nam II kwartał, ale I kwartał pokazuje nadspodziewaną dynamikę. Możemy wyśrubować nasze wyniki” – komentuje Rafał Brzoska, prezes Inpostu.

InPost zamierza na inwestycje w grupie przeznaczyć ok. 1,3 mld zł (nie uwzględniając fuzji i przejęć), a celem jest osiągnięcie do końca roku granicy 1 mld przesyłek.

Liczba przesyłek obsłużonych przez InPost w Polsce wzrosła w IV kwartale 2023 roku o 17 proc., a na rynkach zagranicznych o 28 proc. W ogóle cały 2023 rok okazał się dla grupy historyczny – przychody rok do roku wzrosły o 25 proc., do niemal 8,9 mld zł, liczba przesyłek zwiększyła się aż o jedną piątą, do prawie 900 mln sztuk, a zysk operacyjny EBIT skoczył o blisko 60 proc., do 1,5 mld zł.

InPost ma 35,5 tys. paczkomatów na dziewięciu rynkach. Firma mocno nastawia się na usługi transgraniczne – wysyłanie paczek z automatu w jednym kraju do automatu w innym działa m.in. we Francji, ale jeszcze w br. oferta będzie dostępna dla klientów w Polsce.

W ofercie InPostu pojawiła się właśnie nowa usługa umożliwiająca wysyłanie listów.

 

Podaj dalej
Autor: ET, fot. InPost
Źródło: Rzeczpospolita