Piątek, 29 marca 2024

Pojawił się nowy pomysł na zagospodarowanie kamienicy po Empiku na rogu Nowego Światu i Alej Jerozolimskich. Wicemarszałkini Senatu i kandydatka na prezydentkę Warszawy Magdalena Biejat zaproponowała, by urządzić tam dom rzemiosła.

Kamienica przy Nowym Świecie 15/17, w której przez kilkadziesiąt lat działał Empik, od blisko dwóch lat stoi  pusta. Obecnie nieruchomość pozostaje w Zarządzie Mienia Skarbu Państwa. O dalszych krokach w sprawie nieruchomości zdecyduje Prezydent m.st. Warszawy w porozumieniu z Wojewodą Mazowieckim.

“Wyobraźmy sobie, że ten pusty budynek jest domem rzemiosła, gdzie każdy z nas chce przyjść, bo można zjeść coś dobrego, kupić coś od drobnych przedsiębiorców, naprawić buty czy pójść do krawca. Chcemy, żeby tutaj drobni przedsiębiorcy mogli korzystać ze stabilnych czynszów (maksymalnie 10 złotych za metr kwadratowy), stabilnych umów i czuć, że mogą bezpiecznie rozwijać swój biznes” – mówiła podczas konferencji prasowej Magdalena Biejat, kandydatka Lewicy i ruchów miejskich na prezydentkę Warszawy.

Zapowiadała, że chce wspierać usługodawców, rzemieślników, drobnych przedsiębiorców w całej Warszawie.

“Musimy też przestać myśleć o czynszach w taki sposób, że miasto ma na nich koniecznie zarabiać” – mówiła.

Podaj dalej
Autor: ET, fot. Wikipedia
Źródło: TVN Warszawa