Piątek, 29 marca 2024
Sophie Mort, autorka bestsellerowej “Czułości” powraca z nową książką!

Kształtuj swoje nawyki, jakby od nich zależało twoje dalsze życie. Bo zależy.

Skuteczne triki na dobre nawyki.

Każdy z nas chciałby wieść wymarzone, idealne lub wystarczająco dobre życie. Jednak na naszej drodze zwykle natrafiamy na przeszkody: brak czasu, kiepskie okoliczności, toksyczne środowisko lub błędy myślowe, które paraliżują nas przed podjęciem działania.

 Sophie Mort (www.drsoph.com), psycholożka kliniczna z wieloletnim doświadczeniem, aktywnie działająca w przestrzeni internetowej jako Dr Soph w swojej najnowszej książce Odnowa wskazuje, że zmiana jest możliwa na każdym etapie życia. Wiek nie jest przeszkodą – szkodzi jedynie brak działania.

Autorka przeprowadzi cię przez cały proces zmiany: pomoże zidentyfikować funkcjonujące w twoim życiu skrypty, których niekorzystnemu działaniu nieświadomie się poddajesz. Wskaże błędy poznawcze, by pomóc zbudować nowe, pozytywne przekonania. Pomoże w odwróceniu trójkąta dramatycznego, którego wierzchołkami często nieświadomie bywamy.

W książce znajdziesz mnóstwo ćwiczeń, które pomogą ci obrać właściwy kurs i wyznaczyć działania kierujące w stronę wymarzonego – lub wystarczająco dobrego – życia. Studium konkretnych przypadków pomoże w wyłapaniu powtarzających się błędów i zachęci do kwestionowania dotychczasowych przekonań. Dr Soph przybliża również sprawdzające się sposoby na przezwyciężenie mechanizmu autosabotażu oraz opanowanie lęku przed potencjalnym odrzuceniem.

Lektura książki Sophie Mort jest jak słuchanie mądrej, wyrozumiałej przyjaciółki: Dr Soph nie wykona za ciebie całej pracy, ale potrzyma cię za rękę i wspomoże radą, kiedy będziesz mierzyć się ze sprawami, które od dawna przeszkadzają ci w rozwinięciu skrzydeł na drodze do szczęśliwego życia.

Wiedza to moc, lecz to działania czynią cię silnym. Ta książka pokaże ci „dlaczego” w czymś tkwimy i „jak” zamienić niemoc w moc.

Publikacja dostępna jako: 

 – Podsumowując, czasami tkwimy w impasie, ponieważ z własnego wyboru wykształciliśmy nawyki, które powstrzymują nas przed robieniem w życiu tego, czego pragniemy; kiedy indziej nawyki te kształtują się całkiem poza naszą kontrolą. Kiedy w pełni zrozumiemy, czym są i jak działają, dostrzeżemy, że większość czynności, które uważamy za dystraktory – takie jak sprawdzanie telefonu, zboczenie z toru i wstąpienie w supermarkecie do alejki z przekąskami, robienie w sieci zakupów zamiast poświęcenia się pracy – nie są dystraktorami per se, lecz zostały sprowokowane przez otoczenie bądź stanowią reakcję na nasze wewnętrzne stany (takie jak znudzenie czy głód), przez co tworzą nawyki, w które wcale nie zamierzaliśmy się angażować. Mówię ci to po pierwsze dlatego, by mieć pewność, że podejdziesz z empatią do nawyków, z których niekoniecznie jesteś zadowolony; a po drugie, nawet ważniejsze, chcę ci uświadomić, że kiedy postanawiamy zmienić własne nawyki, musimy zająć się otoczeniem (bodźcami i nagrodami, które nam oferuje).

 fragment książki

 Szczegółowe dane produktu:

  • Data wydania:13.03.2024
  • EAN: 9788383600284
  • Oprawa:miękka ze skrzydełkami
  • Format:145 x 235 mm
  • Liczba stron:304
  • Cena detaliczna: 49,99 zł

Przeczytaj również o poprzedniej książce autorki – „CZUŁOŚĆ. Poradnik pozytywnego egoizmu”

Czy wiecie, w jaki sposób wasze dzieciństwo wpływa na wasze postrzeganie siebie i związki z innymi? Jak szkoła, bycie ofiarą nękania, oczekiwania związane z płcią, reklamy, a nawet media, z którymi stykacie się na co dzień, oddziałują na wasze samopoczucie? Czy chcecie dowiedzieć się, czym tak naprawdę są emocje, skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić, gdy boicie się, że was przytłoczą?

Psycholożka kliniczna Sophie Mort, znana w internecie jako dr Soph, pomoże ci uporządkować trudne emocje i rozprawić się z błędnymi przekonaniami na swój temat. Rzeczowo tłumaczy, skąd biorą się największe problemy współczesnych ludzi: strach przed oceną, odrzuceniem, wikłanie się w toksyczne relacje, sabotowanie własnych działań i dokonań. Wskazuje, co nas hamuje i nie pozwala nam rozłożyć skrzydeł, pomaga rozpoznać szkodliwe schematy zachowania i negatywne nawyki, które nie dają nam ruszyć do przodu, oraz radzi, co możemy zrobić, aby rozwijać nasz potencjał i w pełni cieszyć się życiem.

Dr Soph pozwoli wam dokładnie poznać samych siebie i wyposaży was w zestaw narzędzi obejmujących sprawdzone techniki terapeutyczne takie jak ćwiczenie uważności, okazywanie współczucia samym sobie, walkę z wewnętrznym krytykiem oraz metody oddychania i relaksacji, które pozwolą wam żyć pełnią życia. Jesteśmy bowiem czymś więcej niż tylko sumą swoich doświadczeń.

Doktor Soph to terapeutka i najlepsza przyjaciółka, na jaką wszyscy zasługujemy. Świat profesjonalnej pomocy psychologicznej wciąż pozostaje niedostępny dla wielu ludzi, a ta książka jest tak istotna i zmienia­jąca życie, że każdy powinien ją mieć. To niesamowita lektura i dar dla świata.

Scarlett Curtis, autorka bestsellerowej książki Feminists Don’t Wear Pink (and Other Lies)

Nareszcie! Książka, dzięki której wiedza o tajemnicach dobrego samopoczucia w każdym wieku opuszcza gabinet terapeutyczny i staje się szeroko dostępna. Ciepły, dodający otuchy i szczery głos doktor Soph sprawi, że zrozumiesz siebie, swoje zachowanie i związki bez wydawania ciężkich pieniędzy na terapię.

Dr Karen Gurney, autorka książki Mind the Gap

Psychologia w najbardziej dostępnej i przydatnej formie! Sophie zabiera nas w podróż przez życie, aby wyjaśnić, w jaki sposób myślimy, czujemy i się zachowujemy, a następnie pomaga nam zbudować solidną drogę, którą ruszymy naprzód i na której dobrze przeżyjemy resztę życia.

Dr Emma Hepburn, autorka książki A Toolkit for Modern Life: 53 Ways to Look After Your Mind

Sophie Mort, znana jako Dr Soph, ma licencjat z psychologii, tytuł magistra neurobiologii i doktora z psychologii klinicznej. Obecnie jest jedną z niewielu na świecie psycholożek klinicznych, które szerzą wiedzę o tej dziedzinie poza gabinetem terapeutycznym. W związku z drastycznym pogorszeniem się zdrowia psychicznego mieszkańców Wielkiej Brytanii porzuciła pracę w brytyjskiej służbie zdrowia i w 2018 roku przeniosła swoja praktykę do internetu, aby łatwiej dotrzeć do większej liczby ludzi. Pomogła tysiącom pacjentów poprawić swoje samopoczucie. Dr Soph, jako ekspertka, współpracuje z zespołem rozwijającym aplikację do ćwiczenia uważności Happy Not Perfect, a ponadto z popularnymi magazynami, m.in. „Vice Magazine”, „Girlboss”, „Psych Central” czy „Teen Vogue”. CZUŁOŚĆ. Poradnik pozytywnego egoizmu to jej pierwsza książka, w której dzieli się z czytelnikami swoimi wskazówkami, jak wieść dobre, niekoniecznie perfekcyjne życie.

Polecamy również :

Jak zostać swoim terapeutą

Anne-Hélène Clair, Vincent Trybou

W swoim czasie. 27 historii o odzyskiwaniu życia

Bożena Kowalkowska

Life is hard. Filozofia na trudne czasy

Kieran Setiya

Masz pytania dotyczące tego produktu lub naszej oferty? Napisz do nas wiadomość na adres dystrybucja@wielkalitera.pl

 

Podaj dalej
Autor: Wielka Litera