Piątek, 26 stycznia 2024

6. Sądeckie Targi Książki otwierają tegoroczne kalendarium targów. Rozpoczną się w najbliższy piątek 26 stycznia i potrwają do niedzieli 28 stycznia. Wydarzenie odbywa się w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju.

Swoją ofertę zaprezentują m.in.: wydawnictwo Agora, Biały Kruk, Esprit, Jedność, Kameleon, Literówka, Media Rodzina, Mięta, Miraż, wydawnictwo IPN, wydawnictwo MMiP, wydawnictwo Nocą, Planeta Czytelnika, Platinum Story, Prohibita, Samowydawcy, Serafin, Trio z Roztocza, W Drodze i Zakątek Fantastyki.

W pierwszym dniu targów odbędzie się uroczysta gala Nagrody literackiej im. ks. prof. Bolesława Kumora. Konkurs honoruje sądeckich ludzi pióra oraz książki o Sądecczyźnie.

Z czytelnikami spotkają się m.in.: Jakub Marcin Bulzak, Justyna Kafel-Wituszyńska – lekarka i autorka „Sanatorium ludzkich serc”, Paweł Kowal, ks. prof. Janusz Królikowski, Naval – Paweł Mateńczuk, były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM i autorem wielu książek, Paweł Leśniak – nowosądecki rysownik i pisarz, Łukasz Połomski, Sylwester Rękas, Rafał Skąpski, Paweł Więzik, Sławomir Wróblewski

Zaplanowano także warsztaty dla przedszkolaków pt. „Co to jest duma?”, warsztaty o przyjaźni z Izabellą Agaczewską w oparciu o książkę „Latawiec”, warsztaty z Jadwigą Marzec w oparciu o „Przygody wiewiórki Rudki”, warsztaty z Martą Maj, autorką serii „Przygody psa Precla”, warsztaty „Mapa nie gryzie”, warsztaty „Jak powstaje książka?”, malowanki i łamigłówki z „Babą z gór” Zuzanną Długosz.

Organizatorem targów jest Fundacja Sądecka oraz Społeczno Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”. Fundacja Sądecka jest wydawcą portalu Sądeczanin, miesięcznika „Sądeczanin” i kwartalnika historycznego „Sądeczanin Historia”.

Pełen program dostępny jest >>>TUTAJ

Godziny otwarcia targów:

26.01 (piątek) od 11 do 21

27.01 (sobota) od 10 do 21

28.01 (niedziela) od 10 do 15.

 

Zachęcamy do śledzenia kalendarium targów i festiwali przygotowanego przez Bibliotekę Analiz

Podaj dalej
Autor: ET