Piątek, 31 marca 2023

Od 20 do 23 kwietnia Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie  odbędą się XXVIII Targi Wydawców Katolickich.

Po trudnym okresie pandemii Covid-19 Targi Wydawców Katolickich w Warszawie wracają do tradycyjnego wiosennego terminu.

Swoją ofertę zaprezentuje 190 wystawców z Polski, Ukrainy, Białorusi i Włoch.

Targi Wydawców Katolickich to jedno z najstarszych organizowanych nieprzerwanie w Polsce wydarzeń targowych dedykowanych książce.

– Zaczynamy „długi marsz” w stronę jubileuszu 30-lecia organizacji Targów Wydawców Katolickich. Wszystkim czytelnikom polecamy aktywności oferowane przez wydawców i wystawców oferujących bogate spectrum projektów i produktów kulturalnych promujących wartościowe treści. Z założenia Targi są wydarzeniem o charakterze rodzinnym – odbiorca w każdym wieku znajdzie tutaj coś dla siebie – deklaruje ks. Roman Szpakowski SDB, dyrektor Targów oraz prezes Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

W programie towarzyszącym znajdzie się kilkadziesiąt godzin wydarzeń skoncentrowanych wokół książek o tematyce religijnej. Organizatorzy i wystawcy zadbali, aby zadośćuczynić potrzebom czytelników, dlatego chcą skupić ich uwagę i aktywność wokół spotkań z udziałem blisko 100 autorów, premier wydawniczych oraz paneli dyskusyjnych. Kilkanaście produkcji dokumentalnych i fabularnych dotyczących ważnych postaci z wspólnej historii naszej ojczyzny i Kościoła to z kolei propozycja organizatorów dla wszystkich miłośników kinematografii o tematyce religijnej.

Nierozerwalnym elementem Targów jest Nagroda SWK Feniks. Laureatów poznamy pierwszego dnia TWK, a finałowa gala nagrody oraz koncert „Pieśń nad pieśniami” odbędą się w sobotę, 22 kwietnia w Bazylice katedralnej pw. św. Floriana i św. Michała Archanioła (godz. 19.30, ul. Floriańska 3).

Jak informuje organizator, stołeczne targi inicjują tegoroczną edycję realizowanego przez SWK projektu organizacji wydarzeń promujących książkę religijną w skali całego kraju. W kolejnych miesiącach nie zabraknie proczytelniczej aktywności Stowarzyszenia podczas stacjonarnych wydarzeń targowych organizowanych m.in. w Warszawie, Kielcach, Krakowie czy Katowicach, a całość zwieńczy grudniowa, 24. edycja Targów Wydawców Katolickich w Lublinie.

 

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: SWK