Wtorek, 10 grudnia 2002
Akcjonariusze wydawnictwa MAC Edukacja zapowiadają wprowadzenie firmy na giełdę oraz podjęcie próby konsolidacji branży. Planowane są przejęcia lub fuzje z kilkoma innymi wydawnictwami. Inwestycje mają być pokryte ze środków własnych oraz dzięki wsparciu funduszy - prawdopodobnie Innova oraz Enterprise Investors. Fundusze miałyby objąć mniejszościowy pakiet akcji spółki MAC Edukacja poprzez podwyższenie jej kapitału. Nie wiadomo jaka jest wycena proponowana przez właścicieli, ale przyjmując takie wskaźniki, jak suma aktywów, roczny przychód, wynik netto i udział firmy w rynku można przyjąć, że jest ona wysoka. Według naszej wyceny MAC może być wart ok. 90 mln zł. MAC zabiegał o zakup akcji prywatyzowanych Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Oferta spółki była na …
Wyświetlono 25% materiału - 108 słów. Całość materiału zawiera 435 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się