Poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Odkryj drugą stronę medalu

Agnieszka Kobus-Zawojska, dwukrotna medalistka olimpijska, udowadnia, że wielka kariera to nie tylko wiszące na szyi medale i trofea zdobiące domowe półki. W Moim wyścigu odsłania prawdziwe kulisy sportowego świata, pokazując wyzwania, z jakimi zawodnicy muszą się codziennie mierzyć. Czas na opowieść o przetrwaniu, odzyskaniu zdrowia i o tym, że życie oferuje coś więcej niż medale olimpijskie.

W książce po raz pierwszy dzielą się swoimi osobistymi historiami Anna Lewandowska oraz Joanna Jędrzejczyk.
Piętnaście lat zawodowej kariery na światowym poziomie musiało odcisnąć swe piętno. Po wielkich sukcesach zapadł mrok.

To nie thriller. To trudy życia sportowca każdego dnia dającego z siebie wszystko, by spełnić swe marzenia oraz sprostać oczekiwaniom rodziny, kibiców, dziennikarzy. Historia o sukcesach i upadkach Agnieszki Kobus-Zawojskiej, która wygrała coś więcej niż dwa medale olimpijskie – wiszące na włosku zdrowie.

Depresja potrafi zniszczyć wszystko. Cierpią przez nią także najbliżsi, a więc współchorzy. Walka z nią, leczenie farmakologiczne to nie tylko długi proces. To olimpiada.

W tym dzienniku sukcesu i choroby, napisanym wspólnie z dziennikarzem Mateuszem Ligęzą, wybitna polska wioślarka nie gryzie się w język, a dzięki jej szczerości kibic może zajrzeć za kulisy wielkiego sportu, za którymi często jest dużo więcej cieni niż blasków.

Otwieram oczy. Żyję. Jeszcze. Mam depresję. Fatalnie jak na to, że za kilka godzin wyruszę w najważniejszy wyścig pięciolecia. Chyba najważniejszy w całym moim życiu. Nie chyba.
Na pewno. Słabo jak na to, że od kilku miesięcy uczęszczam na psychoterapię i nie jestem sobą. Biorę piguły antydepresyjne. Utrzymują mnie w pionie. Tylko którą wersję?
Kim ja właściwie jestem? Nie mam pojęcia. Patrzę w lustro i nie widzę konturów.
Zamazana postać. Niby blond włosy, ale czy to jeszcze ja? To nie mój nos!
Może mi się tylko wzrok pogorszył i mam urojenia? Nie. To choroba. W dodatku przesrana.

Poznaj historię wielkiej sportowczyni.

„Mój wyścig z depresją” ukaże się już 24.04.2024!

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://www.taniaksiazka.pl/moj-wyscig-z-depresja-agnieszka-kobus-zawojska-p-1986180.html

Podaj dalej
Autor: Novae Res