Wtorek, 25 kwietnia 2023

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie ogłosił kolejną turę naboru na rezydencje literackie dla twórczyń i twórców z Białorusi i Ukrainy. Co najmniej pięć osób będzie mogło spędzić w Warszawie od 2 do 6 tygodni, poznając kulturalną ofertę stolicy. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 maja.

“Zachęcamy do spędzenia kilku tygodni w Warszawie i poznania lokalnej sceny artystycznej, historii miasta oraz kulturalnej oferty stolicy. Naszym rezydentom i rezydentkom zapewniamy mieszkanie w centrum z dogodnym miejscem do pracy twórczej, stypendium wysokości 120 zł brutto za każdy dzień pobytu, wsparcie merytoryczne i logistyczne, a także włączenie ich w działalność naszej instytucji” – zaprasza Staromiejski Dom Kultury.

Projekt jest realizowany w ramach partnerstwa polskich miast organizujących rezydencje – Krakowa, Gdańska i Warszawy – oraz dwóch literackich stowarzyszeń: Unia Literacka i Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury.

Nabór jest skierowany jest do pisarzy_ek, dramaturgów_żek i tłumaczy_ek z Białorusi i Ukrainy, którzy spełniają następujące kryteria:

• mają na swoim koncie co najmniej jedną wydaną drukiem książkę, tom poetycki lub tłumaczenie lub co najmniej jedną wystawioną w teatrze sztukę,
• komunikują się w języku angielskim lub polskim,
• pracują aktualnie nad projektem literackim.

Szczegóły na stronie Staromiejskiego Domu Kultury.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Um.warszawa.pl