Piątek, 3 kwietnia 2020
Możliwość udziału w przyszłorocznej edycji

Spółka Murator Expo poinformowała, że „w związku z decyzją organizatorów o odwołaniu majowej edycji Warszawskich Targów Książki i towarzyszących im Targów Książki Akademickiej i Naukowej Academia, tegoroczna edycja konkursu Academia nie odbędzie się”.

Wydawcom, którzy przesłali już książki, zaproponowano, aby wzięli udział w kolejnej edycji konkursu Academia, jeżeli zostanie zorganizowana w roku 2021.

Do członków Jury Nagrody Academia skierowano podziękowanie za zaangażowanie i wolę udziału w tegorocznej edycji wraz z sugestią kontynuowania współpracy w roku 2021.

W ubiegłym roku do konkursu Academia 51 wydawców zgłosiło ponad 138 książek.

W głównym konkursie o nagrodę Academia dla najlepszych książek akademickich i naukowych jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Romana Barlika przyznało Nagrodę Główną Academia 2019 Wydawnictwu Uniwersytetu Jagiellońskiego za publikację: „Pediatria” tom 1-3 pod redakcją Jacka Józefa Pietrzyka i Przemko Kwinty.

Sponsorem Nagrody Academia była drukarnia cyfrowa Sowa – DRUK z Piaseczna.

Nagrodę rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych otrzymało Wydawnictwo Naukowe PWN za publikację „Filozofia religii. Kontrowersje” pod redakcją naukową: Jacka Hołówki i Bogdana Dziobkowskiego, a Nagrodę Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych przyznano Oficynie Wydawniczej Politechniki Wrocławskiej za publikację „Kształtowanie ulicy jako przestrzeni publicznej” autorstwa Jacka Wiszniewskiego.

Przyznano również 8 wyróżnień i 2 wyróżnienia specjalne za opracowanie edytorskie. Zwycięzcy nagród głównych, poza dyplomami, otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez spółkę Murator Expo.

 

 

Podaj dalej
Autor: (fran)