Wtorek, 10 kwietnia 2018
Jennifer Croft laureatką
Instytut Książki, Instytut Kultury Polskiej w Londynie oraz Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku z przyjemnością informują, że Nagrodę Found in Translation 2018 otrzymuje Jennifer Croft za tłumaczenie powieści “Bieguni” Olgi Tokarczuk, wydanej przez Fitzcarraldo Editions (Wielka Brytania ) i Text Publishing (Australia) w 2017 r., wkrótce także w Riverhead Books (USA). Wydanie werdyktu Kapituły Nagrody Found in Translation jeszcze nigdy nie było tak trudne. Rok 2017 przyniósł bowiem niespotykaną dotąd liczbę książek polskich autorów opublikowanych w języku angielskim w naprawdę znakomitych tłumaczeniach, zarówno przez uznanych tłumaczy, jak i tych, którzy dopiero zaczynają działalność translatorską. Kapituła zdecydowała się docenić przekład Jennifer Croft za jego piękno, konsekwencję i klarowność. „Bieguni” są książką o kluczowym znaczeniu dla pisarstwa Olgi Tokarczuk, ponieważ stanowią szczególnego rodzaju wyzwanie dla czytelników. Ta powieść o nielinearnej narracji jest nie tylko podróżą przez różne czasy, strefy geograficzne i dyskursy, ale także podróżą pomiędzy językiem literackim a różnymi nieoficjalnymi jego odmianami. Podczas gdy polscy czytelnicy są przyzwyczajeni do takich eksperymentów formalnych, anglojęzyczni …
Wyświetlono 25% materiału - 163 słów. Całość materiału zawiera 654 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się