Piątek, 15 września 2017
Międzynarodowe warsztaty

W środę 27 września w ramach konferencji Digital Cultures odbędą się w Bibliotece Narodowej warsztaty poświęcone nowym technologiom związanym z udostępnianiem zdigitalizowanych zbiorów oraz działaniem bibliotek cyfrowych.

Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli instytucji kultury, naukowców i studentów działających w kręgu humanistyki cyfrowej, branży IT, deweloperów oprogramowania, kolekcjonerów oraz wszystkich zainteresowanych zastosowaniem nowych technologii w kulturze i nauce.
Spotkanie odbędzie się dzięki współpracy Biblioteki Narodowej oraz Instytutu Adama Mickiewicza, głównego organizatora konferencji Digital Cultures. Wezmą w nim udział specjaliści z instytucji skupionych w konsorcjum IIIF (International Image Interoperability Framework), m.in. Bibliotèque nationale de France, Bodleian Library i Stanford University Libraries. Przedstawione zostaną również rozwiązania wdrażane w bibliotece cyfrowej Polona oraz plany rozwojowe związane z projektem Omnis.
Biblioteka Narodowa zaprasza w środę 27 września do Biblioteki Narodowej (Audytorium Dembego). Wystąpienia i dyskusja w języku angielskim. Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji. Formularz rejestracji dostępny jest tutaj.

Program spotkania
12:00-12:10 Welcome by the National Library

12:10-12:30 About IIIF (Sonia Wronkowska)

12:30-13:30 National Libraries: Gallica, Biblissima (Matthieu Bonicel, Bibliotèque nationale de France)
Polona (Sonia Wronkowska, Biblioteka Narodowa)

13:30-14:30 lunch break (on your own)

14:30-15:30 University Libraries: Zbiory w sieci (Marcin Szala, Rafał Raczyński, Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu); Digital Bodleian, Musiclibs (Andrew Hankinson, Bodleian Library)

15:30-16:00 coffee break

16:00-17:00 Projects and tools: Stanford DLSS, Stanford Mirador (Ben Albritton, Stanford University Libraries)
e-services Omnis (Marta Cichoń, Biblioteka Narodowa)

17:00-18:00 Discussion (moderator: Dariusz Paradowski, Biblioteka Narodowa). www.bn.org.pl

Podaj dalej