Niedziela, 22 stycznia 2006
Opis z publikacji Łukasza Gołębiewskiego pt. "Rynek książki w Polsce. Edycja 2005"
Oramus. Krzysztof Olesiejuk 01 - 217 Warszawa, ul. Kolejowa 15/17 tel. (022) 862 38 20 http://www.oramus.pl, e-mail hurt@olesiejuk.pl Oramus jest własnością Krzysztofa Olesiejuka, współwłaściciela hurtowni FK Jacek Olesiejuk. Początkowo Oramus działał jako firma księgarska, potem jako pośrednik w obrocie tanią książką. W pewnym okresie Oramus miał dwie księgarnie – 120 mkw. w Alejach Jerozolimskich i 70 mkw. przy ulicy Młynarskiej w Warszawie. Pierwsza z nich została zlikwidowana w połowie 2002 roku. Od 2002 roku Oramus prowadzi sprzedaż hurtową przy ul. Kolejowej, w dawnych magazynach FK Jacek Olesiejuk. W 2003 roku na skutek zmiany polityki handlowej obu firm, Oramus przejął znaczną część odbiorców FK Jacek Olesiejuk – głównie tzw. półhurt, ponadto biblioteki, które nie muszą ogłaszać przetargów, księgarnie, witryny i księgarnie internetowe. Obroty wzrosły z 5,87 mln zł do 31,73 mln zł, a więc o 540 proc.! W 2004 roku firma osiągnęła przychód …
Wyświetlono 25% materiału - 142 słów. Całość materiału zawiera 571 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się