Niedziela, 22 stycznia 2006
Opis z publikacji Łukasza Gołębiewskiego pt. "Rynek książki w Polsce. Edycja 2005"
Super Siódemka Hurtownia Książek Spółka Jawna 61 - 896 Poznań, ul. Towarowa 39/43 tel./fax (061) 853 14 82, 665 80 40 http://www.super-siodemka.poznan.pl, e-mail dz.handlowy@super-siodemka.poznan.pl Hurtownia książek Super Siódemka powstała w 1996 roku w Poznaniu. Firma w innym układzie personalnym istnieje de facto dłużej – od lipca 1995 roku do października 1996 funkcjonowała spółka Siódemka o takim samy profilu działania. Jesienią 1996 została zlikwidowana i powołano do życia dwie inne – Paszek Siódemka i Super Siódemka, obie do dziś działają w dawnej bazie PKS przy ul. Towarowej. W początkowym okresie działania Super Siódemki istniały jeszcze w Poznaniu inne duże hurtownie: Kalambur, WSiP - Service oraz Porębscy, ale zbankrutowały, co pozwoliło na szybki rozwój bez silnej konkurencji. Super Siódemka posiadała początkowo magazyn o powierzchni ok. 200 mkw., potem przejęła ok. 150 mkw. magazynu po Porębskich. Powierzchnię zwiększono znacząco w 2002 roku, kiedy Super Siódemka zaczęła współpracować ze WSiP. Obecnie posiada ok. 800 mkw. powierzchni przy ul. Towarowej. Magazyny zlokalizowane są w kilku sąsiadujących ze sobą budynkach. W Poznaniu większość hurtowni znajduje się w tej samej okolicy – Literatura, Paszek Siódemka, Skamer, Polmap, Emie, hurtownie językowe Omnibus, Polanglo, International House i hurtownia prawniczo - ekonomiczna ABC. Nasza przyszłość jest niepewna, po kilku latach sporów, ustalono ostatecznie, do kogo ten teren należy. Nowy właściciel jest zainteresowany sprzedażą, ale na razie nie ma nabywcy. Jestem przygotowany na to, że niedługo będziemy musieli się stąd wyprowadzić. Ze względu na dobrą lokalizację chcielibyśmy zostać tutaj jak najdłużej. Ale jeśli będziemy się przeprowadzać w nowe miejsce, to razem ze wszystkimi – mówi Lucjan Wypych, współwłaściciel hurtowni. Forma prawna zmieniała się kilkakrotnie. Do 2003 roku spółka nie ujawniała danych o sprzedaży. W lutym 2004 roku zmieniono formę prawną ze spółki cywilnej na spółkę jawną, jednocześnie przedstawiając obroty za lata 2002 i 2003. Odpowiednio wyniosły one 28,95 …
Wyświetlono 25% materiału - 297 słów. Całość materiału zawiera 1190 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się