środa, 10 stycznia 2024

Koniec księgarni Alfabet przy ul. Jagiellońskiej 5 w Nowym Sączu. W jej ofercie znajdowały się książki, kalendarze, a przede wszystkim publikacje o Sądecczyźnie, tzw. Sandecjana.

„Szanowni Klienci, po 30 latach działalności nasza księgarnia zamyka swoje drzwi. To dzięki Wam Alfabet stał się nie tylko miejscem, gdzie można było znaleźć ulubione książki, ale także wspólnotą miłośników literatury. Dziękujemy Wam, że byliście częścią naszej księgarni. Dziękujemy za wspólne chwile, za pasję do czytania, za miłość do książek. Życzymy Wam wszystkim dalszych wspaniałych literackich podróży. Pamiętajcie: ‘Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy’ (Cyceron)” – tymi słowami pożegnał się zespół Alfabetu na Facebooku.

Jak informuje serwis Sądecznin.info, dwóch właścicieli księgarni, którzy w ostatnim czasie prowadzili tę księgarnię, podjęli tak trudną decyzję, bo wyczerpały się warunki, by ją dalej prowadzić. “W moim przypadku zaważyły na tym względy zdrowotnie” – powiedział Jan Wnęk, współwłaściciel księgarni.

W 80-tysięcznym mieście działa obecnie dziewięć księgarń, w tym dwie należące do sieci Empik, wynika z Ogólnopolskiej Bazy Księgarń.

Podaj dalej
Autor: ET