Wtorek, 23 stycznia 2024
Spotkanie w budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski

Wydawnictwo Esprit zaprasza na prezentację książki „Więź miłości” kard. Willema Eijka.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 25 stycznia o godz. 12.30 w budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie przy Skwerze Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, sala numer 16.

W spotkaniu udział wezmą: autor kard. Willem Jacobus Eijk oraz dziennikarz i publicysta, związany z portalem PCh24.pl Paweł Chmielewski. Prowadzenie: o. Stanisław Tasiemski, OP z Katolickiej Agencji Informacyjnej

Jak informują organizatorzy, kardynał Willem Eijk od wielu lat stoi na straży wiary w Holandii. Mimo licznych prześladowań i uciszania wypowiedzi przez media głównego nurtu, ale również kościelne, nieustannie walczy o Prawdę. Świadectwem tej nieugiętej postawy jest najnowsze dzieło kardynała, poruszając temat obrony katolickiej etyki seksualnej. Bazując na wielowiekowej tradycji Kościoła oraz nauczaniu św. Jana Pawła II, kard. Eijk stworzył książkę, która dostarcza konkretnych odpowiedzi na nurtujące nas dzisiaj pytania.

Jak napisał ks. prof. Robert Skrzypczak: „Kardynał Eijk stawia czytelnika przed palącymi pytaniami: dlaczego zmiana płci okazuje się zdradą ciała, dlaczego antykoncepcja jest o wiele bardziej drastyczna, niż podejrzewa wielu ekspertów, dlaczego wreszcie Kościół przestrzega przed rozwodami? Ta książka wyostrza umysł i może być drogowskazem dla każdego, kto chce poważnie potraktować głos Kościoła.”

Organizatorzy proszą o przesłanie zgłoszenia udziału zawierające imię, nazwisko i nazwę redakcji, na adres: centrummedialne@ekai.pl do czwartku 25 stycznia do godz. 11.

Wydarzenie będzie także transmitowane w kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej na YouTube.

 

Podaj dalej
Autor: (fran)