Czwartek, 10 września 2020

Ponad 250 tys. zł przeznaczą władze Gdańska na II edycję Gdańskiego Funduszu Wydawniczego. To specjalny, powstały w kwietniu, program wsparcia lokalnych księgarń i wydawnictw znajdujących się w kryzysie w związku z epidemią koronawirusa.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 października.

Podstawowym kryterium oceny w procedurze konkursowej jest prowadzenie działalności i odprowadzanie podatków na terenie Gdańska.

W ramach GFW zakupione zostaną wartościowe książki poświęcone Gdańskowi i regionowi Pomorza, z zakresu literatury pięknej, w tym pozycje dla dzieci i młodzieży, poezji, reportażu oraz nauk humanistycznych i społecznych, a także wydawnictw muzycznych. Zostaną one przeznaczone na nagrody w konkursach organizowanych lub współorganizowanych przez miasto oraz jako rzeczowe wsparcie tzw. Wielkiego Maratonu Czytelniczego – ogólnopolskiego konkursu dla dzieci i młodzieży oraz filii bibliotecznych i filii bibliotek szkolnych.

W pierwszej edycji Gdańskiego Funduszu Wydawniczego, zakończonej na początku sierpnia, z tej formy pomocy finansowej skorzystały 22 firmy.

Władze Gdańska zakupiły 3,4 tys. egzemplarzy książek za ponad 147 tys. zł.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: PAP