Piątek, 27 listopada 2015
Przyznano Nagrody Klio 2015
W czwartek 26 listopada rozpoczęły się XXIV Targi Książki Historycznej, które będą trwały do niedzieli 29 listopada. Ekspozycja z udziałem ponad 200 wystawców już po raz  siódmy odbywa się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. - Jest to najlepsze miejsce dla książki historycznej i bardzo nas cieszy jej obecność u nas, bo Zamek jest powołany do krzewienia kultury historycznej -stwierdził Ziemowit Koźmiński, wicedyrektor Zamku, który jako gospodarz otworzył uroczystość inauguracji Targów. Zwrócił przy tym uwagę, że zainteresowanie wydawców udziałem w targach jest tak duże, że nie wszyscy mogą zmieścić się w Arkadach Kubickiego. Zaproponował zorganizowanie drugiej edycji Targów na wiosnę, podczas której byłoby możliwe wykorzystanie ogrodów zamkowych.  W uroczystości otwarcia uczestniczyli: dr Magdalena Gawin, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i dr hab. Andrzej Krzysztof Kunert, sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa oraz liczne grono przedstawicieli organizacji i instytucji związanych z książką i promocją historii.  - Zawsze najważniejsze dla nas byli czytelnicy i autorzy, bo dla nich od 24 lat organizujemy nasze targi - stwierdził Zbigniew Czerwiński, przewodniczący Porozumienia Wydawców Książki Historycznej, głównego organizatora Targów, który odczytał następnie list gratulacyjny od Marka Kuchcińskiego, marszałka Sejmu. Poinformował również, że podobne listy nadesłali: minister Wojciech Kolarski z kancelarii Prezydenta RP oraz Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i …
Wyświetlono 25% materiału - 211 słów. Całość materiału zawiera 845 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się