Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Potrzeba decyzji i czasu
Siecią księgarni interesują się Empik, Firma Księgarska Olesiejuk i Dom Książki. Zarządca sądowy tłumaczy, że muszą zaczekać - informuje serwis pb.pl Na początku czerwca na drzwiach najstarszej księgarni w Europie na krakowskim Rynku Głównym pojawiła się kartka: „Księgarnia Matras zamknięta z powodu niepłacenia czynszu”. Matras od kwietnia znajduje się w fazie sądowej sanacji, ale na razie na rynek nie docierają informacje o jego uzdrowieniu. Najwięcej jest tych o kolejnych zamykanych księgarniach. Dziś sieć liczy 122 placówki — jeszcze niedawno było ich 180. "Jerzy Kowalewski, prezes i pośrednio większościowy akcjonariusz Matrasa, w majowej wypowiedzi dla ISBnews stwierdził, że do końca 2017 roku spółka sprzeda ponad 70 nierentownych księgarni, a docelowo jej sieć ma liczyć 90-100 placówek. Tymczasem ze strony internetowej Matrasa można dowiedzieć się, że …
Wyświetlono 25% materiału - 124 słów. Całość materiału zawiera 499 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się