środa, 27 maja 2020
Najchętniej oglądano webinar o perspektywie wyjścia branży z kryzysu

Za nami BookTarg Konferencja, czyli cykl spotkań branżowych towarzyszących wirtualnym targom książki BookTarg. Łącznie wydarzenia podczas dwóch dni (21-22 maja) wyświetlono w trybie transmisji na żywo ponad 1000 razy.

Największą popularnością cieszyły się panele: “COVID-19 i perspektywa wyjścia z kryzysu” (w wydarzeniu na żywo uczestniczyło 213 widzów online) oraz “Świadomość-finanse-technologia. Co pandemia zmieniła w bibliotece” (w wydarzeniu na żywo uczestniczyło 175 widzów online).

Pierwszy z wymienionych paneli organizowała Polska Izba Książki. W rozmowie w roli panelistów wystąpili Sonia Draga, Łukasz Okuniewski oraz Krzysztof Olesiejuk. Dyskusję prowadziła Ewa Tenderenda-Ożóg. Drugi z najpopularniejszych paneli przygotowany został przez Legimi. W rozmowie wzięli udział: Izabela Bochińska, Roman Wojciechowski oraz Paweł Braun, a dyskusję poprowadził Jakub Frołow.

W pozostałych webinarach i panelach uczestniczyło średnio 90 widzów. Z danych wynika, że niespełna 50 proc. uczestników wybrało opcję udziału w wydarzeniu bez rejestracji.

Główni organizatorzy wirtualnych targów BookTarg to Lubimyczytać.pl, Legimi i Allegro, jednak w organizacji części branżowej mieli mocne wsparcie parterów – spółki Literacka, Polskiej Izby Książki oraz Fundacji Polska 5.0.

– Co warto podkreślić – mówi Mikołaj Małaczyński, prezes zarządu Legimi – wydarzenie BookTarg realizowane było solidarnie przez kilka podmiotów. Jest to sytuacja rzadko spotykana na rynku, a jednak potrzebna, by uzyskać odpowiedni poziom profesjonalizmu, skali i autentyczności. Z tego względu nie wyobrażaliśmy sobie, by nie włączyć w dyskusję nad programem części konferencyjnej Polskiej Izby Książki. Doceniamy także patronat honorowy Warszawskich Targów Książki, które zwyczajowo w tym czasie pełniłyby rolę gospodarza.

– Współpraca przy organizacji BookTarg Konferencji ze spółką Literacka ma swoje źródła w zrealizowanej z sukcesem części konferencyjnej przy Poznańskich Targach Książki w marcu bieżącego roku. Poszukiwaliśmy współorganizatora z doświadczeniem i obyciem w branży, który mógłby podjąć się tak wymagającego projektu w bardzo krótkim czasie i warunkach istnienia utrudnień organizacyjnych, wynikających z epidemii. Zespół stanął na wysokości zadania, czego efektem była realizacja dwudniowego programu konferencji, ocenianego w ankietach przez uczestników jako bardzo dobry – podkreśla Mikołaj Małaczyński z Legimi.

Wszystkie wystąpienia organizowane w ramach BookTarg Konferencja zostały zarejestrowane i udostępnione na YouTube. Wystarczy wejść na https://www.booktarg.pl/harmonogram-konferencja/

 

 

 

 

 

Podaj dalej
Autor: UW