Czwartek, 22 sierpnia 2013
Serwis ArtKomiks.pl
Sieciowy gigant e-handlu, Amazon, bierze się za sprzedaż dzieł sztuki – poinformował „The Wall Street Journal”.  W wirtualnej galerii dostępnych jest blisko 40 tys. prac ponad 4500 artystów. Tymczasem od października 2012 roku działa w Polsce sklep, w którym oferowane są znacznie bliższe branży wydawniczej dzieła – oryginalne plansze komiksowe, tworzone rękami tak polskich, jak i zagranicznych twórców, artystów komiksowych. Za pomysłem galerii internetowej ArtKomiks.pl stoi Marek Kasperski, współwłaściciel serwisu społecznościowego miłośników książki nakanapie.pl, właściciel firmy internetowej ThinkLab, do której klientów należeli m.in.: Allegro, Agora, Polkomtel. Prywatnie fan książek i oczywiście miłośnik sztuki komiksu. Jak mówi o osobie, najlepiej czuje się w internecie i w projektach z zakresu nowych technologii, godzących świat oflline z online”. Pytany o to, skąd wziął się pomysł na biznes, odpowiada: - To proste, nabyłem oryginalne prace stron do komiksów „Kajko i Kokosz” autorstwa Janusza Christy. Niedługo potem miałem okazję nabyć oryginalne prace Tadeusza Raczkiewicza do komiksów wydawanych jeszcze w „Świat Młodych”, m.in. z „Tajemnica kamiennego lasu”, „Piętnastoletni kapitan” i Inspektor Tom Monk. Potem prace zagranicznych mistrzów, jak Mike Mignola. Na rynku amerykańskim i w Europie Zachodniej jest rozbudowany cały rynek związany z kolekcjonowaniem oryginalnych prac komiksowych oraz ilustracji do książek. Prace do „Fistaszków” sprzedawane są w dziesiątkach tysięcy dolarów. W naszym kraju brakowało takiego miejsca, a jak się okazuje po pół roku funkcjonowania sklepu, zainteresowanych tego rodzaju sztuką jest coraz więcej osób. W pewnym sensie inspiracją do tej działalności były dla mnie także opracowania Krzysztofa Masiewicza, wieloletniego kolekcjonera sztuki najnowszej, współautora „Przewodnika kolekcjonera po sztuce najnowszej” oraz bloga ArtBazaar, który wielokrotnie w swoich publikacjach wskazywał na rozwój tej części rynku sztuki. Obecnie na stanie sklepu …
Wyświetlono 25% materiału - 270 słów. Całość materiału zawiera 1081 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się