Wtorek, 1 września 2020
Chorwackie rozwiązanie

Rząd chorwacki w ramach programu cyfryzacji szkół dostarczył rodzimym placówkom edukacyjnym ponad 90 tys. tabletów w ramach modernizacji chorwackiego systemu nauczania w oparciu o media elektroniczne i narzędzia interaktywne. Podstawowym celem projektu było przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu wśród dzieci.

Specjalnie dostosowane do pracy z dziećmi tablety zostały zaprojektowane przez Grupę S&T. “Urządzenia wyposażono najnowocześniejsze oprogramowanie Android, wyświetlacz HD i ośmiordzeniowy procesor. Na potrzeby pracy z dziećmi obudowa tabletów S&T została wzmocniona i wyposażona w specjalne etui, które z jednej strony zwiększa odporność urządzenia na uszkodzenia mechaniczne, z drugiej zaś pozwala na ustawienie tabletu w wygodny sposób podczas wideokonferencji. Urządzenie wyposażono w oprogramowanie MDM (Mobile Device Managament), które pozwala na m.in. kontrolę nad wykorzystaniem urządzenia do celów edukacyjnych, zablokowanie dostępu do innych źródeł internetowych i centralne zarządzanie wszelkiego typu aktualizacjami oprogramowania i systemu operacyjnego” – informuje producent.

S&T Croatia nawiązała również współpracę z dostawcami zweryfikowanych treści edukacyjnych.

S&T jest partnerem technologicznym największych producentów sprzętu IT. Firma łączy swoje doświadczenie w obszarze implementacji rozwiązań informatycznych z zapewnieniem najkorzystniejszych warunków zakupu potrzebnych narzędzi czy oprogramowania.

Tymczasem w Polsce, jak wynika z raportu Centrum Analiz Ekonomicznych, że aż 1,6 mln uczniów nie ma własnego komputera z internetem w swoim miejscu zamieszkania, z czego ponad 300 tys. nie dysponuje żadnym komputerem z dostępem do sieci w gospodarstwie domowym. Oznacza to, że ponad 35 proc. uczniów może mieć znacznie utrudniony bądź zupełnie uniemożliwiony dostęp do edukacji zdalnej w przypadku przejścia szkół w hybrydowy model kształcenia.

W Polsce rząd pozostawił w gestii lokalnych samorządów i placówek oświatowym konieczność zapewnienia uczniom odpowiednich narzędzi do pobierania nauki w formie zdalnej.

Podaj dalej
Autor: W, fot. Pixabay