Czwartek, 1 września 2022
Najlepsi twórcy promujący książki w sieci wg serwisu Granice.pl

31 sierpnia, w dniu Międzynarodowego Dnia Blogów, serwis Granice.pl ogłosił ranking najlepszych influencerów książkowych, czyli blogerów, instagramerów, podcasterów i wszystkich, którzy angażują się w promowanie literatury w polskiej przestrzeni internetowej.

– Jeszcze kilka lat temu określenie „influencer” w środowisku literackim mogło wywoływać zaskoczenie. Jest ono jednak o tyle uzasadnione, że dziś formy prezentacji książek w sieci są bardzo różne. Dziś już nie tylko pisze się o książkach w internetowych wydaniach gazet czy na portalach czytelniczych. Można również prowadzić własny blog, podcast, kanał na YouTube, można prezentować je na Facebooku, Twitterze, Instagramie, a nawet na TikToku – tłumaczy Sławomir Krempa, redaktor naczelny serwisu Granice.pl.

Uhonorowani przez redakcję serwisu twórcy ujęci zostali w tym roku w pięciu kategoriach: top 10 twórców 2022 roku, Profesjonaliści, Wschodzące gwiazdy, Promotorzy czytelnictwa oraz Znani i czytani.

TOP 10 influencerów książkowych 2022

10 twórców, którzy w minionym roku tworzyli nie tylko atrakcyjną treść, ale także zgromadzili dużą rzeszę czytelników. To twórcy, którzy mają wpływ na kształtowanie się czytelniczych trendów, którzy przecierają szlaki, poszukując nowych form przekazu i których opinie nierzadko pomagają czytelnikom w wyborze kolejnej lektury.

alex.andthebooks

bestselerki

Dr Book

Get Booky

Literackie serce

Prostymi słowami

zaczytana.querida

Zaksiążkowane

Moje dziecko się nudzi

Literaccy

 

Profesjonaliści

„Profesjonaliści” to kategoria, w której znaleźli się twórcy znani i cenieni, których treści – recenzje, wpisy, filmy, zdjęcia – cechuje fachowość i rzetelność. Często są zawodowo związani ze światem literackim.

Krytycznym Okiem

Alfabet Wojtusika

Już tłumaczę

Świat czytników

Bardziej lubię książki niż ludzi

Lady Margot

Okoń w sieci

Rozmawiam, bo lubię

Wielki Buk

Smak książki

Promotorzy czytelnictwa

Oliwia | Książkowe

Oczytaniec

Opowiem Ci

Na regale u Marty Mrowiec 2.0

Subiektywnie o książkach

 

Wschodzące gwiazdy

Ciekawe oraz atrakcyjne treści, a do tego aktywnie i regularnie prowadzone konta oraz blogi, a także szczerość i interesująca osobowość – to cechy, które w internetowych twórcach szczególnie cenią odbiorcy. “W tej kategorii zwracamy uwagę na twórców, którzy – choć nie mają jeszcze wielotysięcznych zasięgów – mogą wkrótce rozbłysnąć pełnym blaskiem”, uzasadniają pomysłodawcy rankingu.

books.cat.tea

Książka przyjacielem

bookholiczka_poleca

kurtularny

magical_daily

Prosto o książkach

Świat romansów

booksdeer

marika_reads

ver.reads

 

Znani i czytani

To grupa, która składa się z influencerów od lat skutecznie pracujących na swoją markę. Część z nich uwzględniona była we wcześniejszych edycjach zestawienia.

Matka książkoholiczka

W naszej bajce

_my_world_book

Aktywne czytanie

NIEnaczytana

pannafox

Panna Anna

uwaga.czytam

Stacjaksiazka.pl

Rude recenzuje

 

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ

 

Podaj dalej
Autor: ET